Plyta nie wychodzi z comandora??

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
herbarz
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 5 cze 2008, o 20:41
VIN:
Lokalizacja: Daleko

Plyta nie wychodzi z comandora??

Post autor: herbarz »

Witam,

Otoz wsiadlem do samochodu, odpalilem i chcialem zmienic plyte. Naciskam na odpowiedni przycisk by wyjac - slysze charakterystyczny dzwiek, ale plyta nie wychodzi. Probowalem z 30 razy i nic. Wczesniej bylo tak ze po 2-3 nacisnieciach wychodzila.

Prosze o pomoc :(
Awatar użytkownika
xymiz
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 8 gru 2007, o 00:58
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: xymiz »

Mialem dokladnie ten sam problem ze swoim commandem jakis miesiac temu. Naciskalem, plyta podnosila sie do gory ale niestety podnosila sie za wysoko i nie trafiala w otwor. I wtey wlozylem kawalek kartonika (chyba wizytowke) w ten otwor z ktorego ma wychodzic plyta potem nacisnalem przycisk do wyciagania plyty i po kilko probach plyta wyszla. Potem problem sie juz nie pojawil.

Zmienairka ktora mam w schowku tez sie zacina ale na nia tez jest sposob - trzeba ja walnac piescia ( tak jak stary telewizor ) i potem na 2 miesiace spokoj :zacieszacz: :haha:

Pozdrawiam
C 200 Kompressor A.D. 2002 ASB

album_personal.php?user_id=116
herbarz
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 5 cze 2008, o 20:41
VIN:
Lokalizacja: Daleko

Post autor: herbarz »

Kombinowalem z wizytowka, ale niestety mi sie nie udalo.
Prawde mowiac jestem bardzo rozczarowany.. dla mnie muzyka jest bardzo wazna.
Moze to sie jakos specjalnie wklada? Co poradzicie?

Zmieniarki tez nie widzi. Pisze NO CD CHANGER. Walic w nia nie chce - mercedesow sie tak raczej nie naprawia :)

dzieki z gory za pomoc..
Awatar użytkownika
xymiz
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 8 gru 2007, o 00:58
VIN:
Lokalizacja: PL

Post autor: xymiz »

Samo wlozenie wizytowki raczej nie zalatwi sprawy. Musisz ja wlozyc tak zeby zablokowala mehanizm i plyta za mocno nie wysunela sie do goty. Jak Ci nie zalezy na plycie to wloz noz jakis cienki. Plyta sie podniesie do okreslonej wysokosci ograniczonej nozem i potem wysunie. A co do zmieniarki to dokladnie taki blad, jaki napisales, u mnie wystepuje. Wtedy musze wyjac kasete zmieniarki i wlozyc ja z powrotem. Ale niestety przy tym bledzie kaseta zmieniarki sie zacina i wtedy wale piescia pare razy w zmieniarke/kasete i wychodzi. Potem delikatnie wkladam i dziala przez nastepne pare tysiecy km. Raz tez zmieniatke w jakis kosmiczny sposob otwarlem cienkim dlugopisem jak walenie piescia nie pomoglo :haha:
herbarz pisze:Walic w nia nie chce - mercedesow sie tak raczej nie naprawia :)
:glupek:

Hehehehheehe, zawsze mozesz jechac do serwisu, zamowic nowa zmieniarke +nowego commanda a na koniec zlecic serwisowi wymaine. :dokuczacz: :wysmiewacz: :boisie:
Pozdrawiam
C 200 Kompressor A.D. 2002 ASB

album_personal.php?user_id=116
artwawa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2008, o 00:35
VIN: WDB2032161F358402
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: artwawa »

Witam,

jakiś czas temu miałem ten sam problem - pomagała latarka i chwycenie wąską pincetą (płytę było widać, tylko podnosiła się za wysoko i nie mogła się wysunąć). Fakt - nie było to najbezpieczniejsze dla płyty CD - groziło porysowaniem, ale kto nie ryzykuje, ten nie ma - płytki poza comandem :-)

Podepnę się pod temat i można ktoś będzie w stanie mi pomóc i podeśle jakiś pomysł.
od kilku dni mam inny problem z comandem. Kolega próbował włożyć płytę CD do odtwarzacza, mimo tego, że była w środku płytka z navi - chyba spróbował zrobić to za mocno (niestety nie było mnie przy tym). Objaw jest taki, że niestety teraz nie ma nawet próby wysuwania płyty i jest brak możliwości włożenia płyty (jest zablokowane tak jakby była druga w środku). Na wyświetlaczu jest oczywiście No CD...

czy jest jakiś sposób wymuszenia wysunięcia płytki, albo jej odblokowania?

Pozdrawiam,
Artur
herbarz
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 5 cze 2008, o 20:41
VIN:
Lokalizacja: Daleko

Post autor: herbarz »

Super!
Pinceta działa bez zarzutu! Polecam wszystkim!
lukasz4l
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 7 mar 2013, o 12:33
VIN:
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: lukasz4l »

Witam mialem ten problem plyta nie wychodzila z napedu i bylo to dosyc denerwujace puki nie zablokowala sie calkiem. Rozwiazanie na pencete strasznie mnie rozbawilo :wysmiewacz: trzeba wyjac commanda zdjac pokrywe mechanizmu cd lub (tak jak ja zrobilem rozebralem meczanizm ale mysle ze nie ma takiej potrzeby) i wyczyscic rolki oraz przesmarowac mechanizm prowadzacy plyte (takie dwa ramiona ktore rozchodza sie na boki przy wkladaniu cd i co za nimi idzie reszte ramionek itp) z czesem plastiki sie wycieraja i smar znika wtedy zaczynaja sie zacinac i blokowac plyta. Slyszalem o tym ze sprezynki sie wyrabiaja u mnie byly ok i to nie tego wina teraz wymiana plyty to 3 sekundy a nie 3 minuty pozdrawiam
W203 270cdi prod 12.2003 sedan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audio, nawigacja i telefon”