C209 200K Elegance 2002r

Tu chwalimy się swoim autem (zdjęcia, opisy, komentarze...)

Moderator: Dziki Mar

mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Johnnybravo Felgi "Cygnus" sa jedne z nielicznych felg Mercedes-a ktore sa "glanzgedreht" - czyli nie jest to polerowanie lecz cos innego czego nazwy nie znam. Proces wyglada nastepujaco:

Felga jest wpinana do maszyny ktora ma ostrze trojkatne. Potem maszyna zaczyna krecic felga a ostrze zaczyna scinac powierchnie felgi. Na krawedzi ciecia felga zaczyna blyszczec. Obszar jest "scinany" od zewnatrz do wewnatrz felgi i w taki sposob uzyskujemy obledny polysk.. Material bedzie gladki ale z delikatnymi ryskami.

Byla na to moda w latach 90.. Znajdziesz felgi robione tym sposobem na w124, r170, w220.. Teraz juz dawno takich nie widzialem na nowym samochodzie. Planuje wrzucic 16" z w203 po Lifcie, ale jeszcze ubolewam nad modelem - narazie sa w drodze z Niemiec, zrobie przymiarke i zdecyduje jak je obejrze :D

Drewno nie jest takie miodowe.. Jest bardziej bursztynowe. Nie wyglada to zle, ale moglo by byc ciemniejsze. Co do skory to sie nie bede wypowiadal. Osobiscie w ogole nie przepadam za skora w samochodzie, ale pozbywac sie jej nie bede :D

Vindix W sklad wchodza:

- Wiazka Comand-a
- Wiazka AUX-IN (wraz z gniazdkiem)
- Wiazka do zmieniarki + swiatlowod zmieniarki
- Urzadzenie Comand + 2 srubki mocujace
- Zmieniarka 6xCD + rama + 5 srubek
- Instrukcja obslugi Comand-a w jezyku preferowanym przez klienta
- Antena GPS

Numery czesci oraz ceny moge Ci wypisac jak bede odbieral i dostane rachunek.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2012, o 11:49 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Vindix
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 24 cze 2012, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: Bia

Post autor: Vindix »

Byłbym wdzieczny
iee
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:27
VIN:
Lokalizacja: WLKP

Post autor: iee »

mrbraindeath pisze:nawet mu dam dorobic nowa Datenkarte po montazu nawigacji i zmieniarki aby sie wyposazenie wedlug VIN-u zgadzalo.
Cześć, ile to kosztuje i czy można to zrobić w polskim ASO?
'05 MB C180 Kompressor M271 Avantgarde. Jest komfortowo...
'03 Saab 9-3 SS 227KM/367Nm. Jest dobrze...
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Nic nie kosztuje.. Wystarcza dwa dowody tozsamosci o potwierdzenie ze jestes wlascicielem pojazdu. Podajesz co zostalo doposazone, koles sprawdza funkcjonalnosc jak i sposob prac i wysyla swistek do centrali w Maastricht. Potem czekasz na list z nowa Datenkarte :D

Ja robie w Piasecznie w ASO, jesli oni dadza rade, to kazde inne sobie z tym poradzi :ok:
Vindix
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 24 cze 2012, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: Bia

Post autor: Vindix »

mrbraindeath, Koniecznie musi ta usluge wykonywac aso czy moze to byc "kowalski"?
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Jaka usluge? Datenkarte?

No oczywiscie ze ASO a kto ten samochod wybudowal? Musza wyslac papiery z powrotem do centrali i poprosic o wydanie nowej karty oraz wprowadzenie zmian do bazy danych.. Jaki "Kowalski" ma dostep do bazy danych MB? Zaden..
w0wacik
Użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:19
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: w0wacik »

mrbraindeath pisze:Nic nie kosztuje.. Wystarcza dwa dowody tozsamosci o potwierdzenie ze jestes wlascicielem pojazdu. Podajesz co zostalo doposazone, koles sprawdza funkcjonalnosc jak i sposob prac i wysyla swistek do centrali w Maastricht. Potem czekasz na list z nowa Datenkarte :D

Ja robie w Piasecznie w ASO, jesli oni dadza rade, to kazde inne sobie z tym poradzi :ok:
Pytałem kiedyś o to w MB Motors i mi powiedzieli, że jeśli oni montują, to jak najbardziej, że aktualizują datenkartę, nawet jeśli ja dostarczę części. A jeśli chce tylko zaktualizować, to mogę się dymać... W każdym razie, jeśli Ci się uda, to będę miał do Ciebie prośbę :usmiech:
S203 C270 CDI Avantgarde '02

"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie"


Pozdrawiam

w0wacik
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Mnie to robia od lat, nie wiem co im powiedziales :) To ze mozesz sie dymac jest ich wymowka.. Zalezy do kogo pojdziesz ;)
w0wacik
Użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:19
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: w0wacik »

mrbraindeath pisze:Mnie to robia od lat, nie wiem co im powiedziales :) To ze mozesz sie dymac jest ich wymowka.. Zalezy do kogo pojdziesz ;)
Jak już uskładam tą moją padaczkę, to się do Ciebie zgłoszę, pojedziemy razem.
S203 C270 CDI Avantgarde '02

"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie"


Pozdrawiam

w0wacik
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Co Ty robisz ze jestes tak zajety? Kupiles tak piekny samochod.. Odstawiles na lata by sobie pognij. Potem nawrzucales oryginalnych czesci za kolejna fortune do bagaznika i postanowiles to kiedys wszystko poskladac, i olales :( Nie szkoda Ci "BOSS"-a?
w0wacik
Użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:19
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: w0wacik »

mrbraindeath pisze:Co Ty robisz ze jestes tak zajety? Kupiles tak piekny samochod.. Odstawiles na lata by sobie pognij. Potem nawrzucales oryginalnych czesci za kolejna fortune do bagaznika i postanowiles to kiedys wszystko poskladac, i olales :( Nie szkoda Ci "BOSS"-a?
BOSS stoi sobie bez błotnika i drzwi, które poszły do lakieru :usmiech: . Jutro mu założę z powrotem jego kółko, które już jest naprawione :usmiech: . Coś się wreszcie przy nim ruszyło. Tylko jak to z lakiernikami bywa, albo niedotrzymują terminu, albo piją... A jak piją to i tak niedotrzymują :rotfl:
S203 C270 CDI Avantgarde '02

"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie"


Pozdrawiam

w0wacik
Awatar użytkownika
moteq
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 00:27
VIN:
Lokalizacja: OKR

Post autor: moteq »

No ładnie. Wchodze, patrze a tu w209 i to calkiem szykowne:) Szkoda tylko, ze 4 cyl.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, o 16:07 przez moteq, łącznie zmieniany 1 raz.
WDB2032201F876828
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Zamowilem caly zestaw montazowy Comand/Aux/Zmieniarka.. ale nie, czesci przychodza widocznie pojedynczo.. No az mnie ponioslo w tym ASO dzisiaj :zly:

Jak narazie zrobilem przymiarke i zamontowalem Comand-a wraz z antena GPS.

Komplet wiazek bedzie jutro (aux/zmieniarka) a sama zmieniarka nie ma okreslonej daty przybycia :boisie:

Mam jednak nadzieje ze do konca tygodnia wszystko zloze do kupy i odwiedze naszego kolege zablockm na sesyjke przy StarDiagnose :D

Do tego wczoraj zalozylem nowe klocki i tarcze ATE z przodu oraz zaimpregnowalem i wypelnilem tylna kanape zestawem naprawczym. Efekt jest zabojczy - kanapa wyglada jak nowa. Od jutra sie biore za przednie fotele :D

Dzisiaj jeszcze zamowilem oryginalne dywaniki rypsowe w kolorze antracytowym (OSTATNIE NA CALYM SWIECIE - szyderzy smiech - hahahahaha!)

Ponizej owoce mojej pracy (znowu tylko komorka - ten samsung jakos strasznie przeklamuje)

Pozdrawiam :hejka:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, o 10:11 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

mrbraindeath pisze:zaimpregnowalem i wypelnilem tylna kanape zestawem naprawczym
a cóż to takiego jest ten zestaw? bo w moim też się prosi o czyszczenie foteli.
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Oj trudno Ci wszystko wypisac. Na koniec nakladam pianke do skory MB - dostepna w kazdym ASO.

A zestaw naprawczy kupilem w Niemczech u lederzentrum.de

Po ich filmach instruktazowych zobaczysz ze maja swietny towar - a co wiecej, dobieraja produkty do tapicerki i koloru MB.

Moj zestaw mial ciekla syntetyczna skore dla rysek, olejki, mleczko, kolor no i obowiazkowe szczotki, gabki, szpachle itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje auto”