C32 AMG

Tutaj zamieszczamy pytania odnośnie zakupu auta. W temacie proszę wpisać model szukanego auta np W203 C320 CDI i jak jest to VIN.

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

C32 AMG

Post autor: boberek91 »

Witam jeszcze raz serdecznie wszystkich użytkowników C-klasy.

Generalnie waham się miedzy E46 M3 i C32 AMG, no jeszcze rozważałem CLK 55 AMG, ale tego ostatniego to prawie w ogóle nie ma na naszym rodzimym rynku.

Najpierw miał być C32 AMG, potem jednak myślałem o M3, ale zraziłem się ceną oraz faktem, że większość to ulepy, aż szkoda gadać.

Wrócłem do koncepcji "C32", chciałbym się dowidzieć kilku rzeczy odnośnie W203.

1. Na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie, jakie są widoczne mankamenty tych aut (np. słaba blacha - pojawiająca się rdza)?
2. Wcześniej jeździłem S60R w automacie, skrzynia może być, ale jej szybkość pracy woła o pomstę do nieba. Dodatkowo powiem, że Volvo ograniczyło moment z 400 Nm do 350 Nm, bo automat nie dawał rady. Jak to jest w MB? Sądzę, że dużo lepiej. Słyszałem, że 5-biegowa ASB w porównaniu z siedmio, jest pancerna?
3. Jak wygląda kwestia systemu audio? W Volvo nie mogłem narzekać.
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

Czyli twierdzisz, że Bose naprawdę dobrze gra? W niektórych autach Bose tylko tak naprawdę strzeliło znaczek. :)
A co do tematów, to dzisiaj kilka godzin na forum spędziłem, czytając właśnie m.in. te, które podałeś. :)
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

Zastanawiam się nad dwoma egzemplarzami:
http://otomoto.pl/mercedes-benz-c-32-am ... 53075.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2177726437

Generalnie bardziej biorę pod uwagę ten drugi, tylko pytanie, czy jest to opłacalne?
Nie szukam ulepa i tym podobne, wiem, że za porządne auto trzeba zapłacić, ale nie przepłacić. Gość puści za ok. 50k zł, ale rozmawiałem z właścicielami C32, którzy już dwa lata temu sprzedawali swoje amg za podobną kwotę.

Drugi z kolei ma wyższy przebieg, ale czy ok. 50000 km może być tańsze o 10k zł?

Jak wygląda wartość rynkowa tych aut?
Pozdrawiam!
MattAMG
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2009, o 16:44
VIN:
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: MattAMG »

Tego pierwszego znam jest z NYSY właściciel. Dość zadbana fura sprzedaje go bo teraz zamierza kupić C63 AMG
Mercedes-Benz C32 AMG
WDB2030651F162798
Luigi82
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 6 gru 2011, o 16:32
VIN:
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: Luigi82 »

Ten ciemny ma bardzo wytartą kierownicę jak na ten przebieg :szok: z kolei ten srebrny nie ma tabliczki z nazwiskiem Helmuta na silniku. No chyba że się poprzedniemu właścicielowi nazwisko nie spodobało i ją zerwał :haha:
Ostatnio zmieniony 9 mar 2012, o 20:38 przez Luigi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

Chcę kupić po prostu zadbane auto, czy Waszym zdaniem przebieg tego czarngo może być korygowany? Wychodzi przez ponad 9 lat 120 tys. km, czyli ok. 13 tys. na rok. W przypadku tego drugiego około 17 tys. na rok. Poza tym mówię, jeśli różnica jest tylko w przebiegu, a stan podobny, to chyba te 50 tys. km dla AMG to nic wielkiego w porównaniu z różnicą cenową? Mam rację?
Awatar użytkownika
Johnnybravo
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 sie 2010, o 13:37
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Johnnybravo »

Zakup tego typu auta nigdy nie będzie opłacalny ze względu na wyższe koszty utrzymania/serwisu/ubezpieczenia, ale i także na problemy z późniejszą odsprzedażą.

W praktyce wygląda to tak że na początku sprzedający wystawia auto w wysokiej cenie zbliżonej do tej np z rynku niemieckiego i czeka na zainteresowanych. Potem obniża cenę do niższego poziomu i nadal czeka.... potem wszystko już zależy od człowieka bo może wystawiać auto w danej cenie miesiącami i mieć zerowe zainteresowanie (wówczas pojawiają się wpisy na forach internetowych że auto trefne bo wystawione już pół roku albo coś w tym stylu), w tym czasie auto stoi gdzieś na komisie i niszczeje, albo dalej obniża cenę poniżej teoretycznej wartości rynkowej. Czasami wynika to z tego że auto jest po przygodach, a czasami sprzedający ma już dość wystawiania i chce się auta pozbyć (tu się mogą odezwać głosy że nikt nie sprzeda tanio dobrego auta - według mnie bzdura).

Jeżeli chodzi o przebiegi omawianych egzemplarzy to nie ma co oceniać po zdjęciach (marnej jakości). Według mnie auto które ma przebieg 250tkm po trasie może wyglądać i jeździć znacznie lepiej niż takie które ma 100tkm po mieśćie (co zachęca do "korekty liczników aut które mają kosmiczne przebiegi a wyglądają bardzo świeżo). Wszystko zależy od homo sapiens za kierownicą i charakterystyki pokonywanych tras. Jeżeli jesteś poważnie zainteresowany to poproś sprzedających o podesłanie większej ilość dokładnych zdjęć zarówno karoserii jak i wnętrza pojazdu aby przed ewentualnymi oględzinami mieć lepszy pogląd na sytuację. Jak sam widzisz na polskim rynku takie egzemplarze to rarytas, jeżeli nie spełnią twoich oczekiwań zawsze możesz wybrać się obadać rynek niemiecki, daleko nie masz :oczko:

Pozdrawiam i życzę owocnego zakupu :ok:
S viewtopic.php?t=16181
E viewtopic.php?t=9799
C viewtopic.php?t=8502
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i chłopaków wielbiących mercedesy :)
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

No nic, jadę obejrzeć tego czarnego. Jedyny minus to, że po spr. VIN-u historia serwisowana kończy się na 70 tys. (zmiana właściciela). Pytanie, w jaki sposób można spr. przebieg? Nie chodzi o to, żeby serwisować auto w ASO, ale mieć chociaż faktury od własnego warsztatu (gdzie jest napisany przebieg). :)
Awatar użytkownika
Johnnybravo
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 sie 2010, o 13:37
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Johnnybravo »

Ja mam niezawodny sposób :ok: wsadzam nos do środka i już wiem czy przebieg się zgadza :usmiech:
Ten czarny wygląda na zadbany więc podejrzewam że właściciel będzie miał książkę serwisową i faktury z przeglądów i napraw.
Przy takim przebiegu powinien mieć świeże wnętrze, aczkolwiek trzeba pamiętać że auto ma już 10 lat i mogło być użytkowane na krótkich, miejskich odcinkach, więc może też mieć już widoczne ślady zużycia :mysli:
Auto ma się podobać i tyle :oczko:

Owocnych oględzin :ok:
S viewtopic.php?t=16181
E viewtopic.php?t=9799
C viewtopic.php?t=8502
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i chłopaków wielbiących mercedesy :)
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

Mialem okazję też E55 kupić, autko pod względem przyspieszenia - kosmos. Ciekawe, jak tu będzie? :)
Luigi82
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 6 gru 2011, o 16:32
VIN:
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: Luigi82 »

Oo C63 śni mi się po nocach :rotfl: Tym też bym nie pogardził zwłaszcza w takim zestawieniu :haha: http://www.youtube.com/watch?v=umuogZLy ... re=related
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, o 23:21 przez Luigi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Hex
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 21:25
VIN:
Lokalizacja: Gdansk

Re: C32 AMG

Post autor: Hex »

Jesli chodzi o audio, to nie wiem jak AMG, ale standard 2004 jest lipny. Tzn. da sie sluchac, ale dzwiek wybitnie plastikowy.

pzdr

H.
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

Dziękuję wszystkim za pomoc i udzielanie rad!
Jutro jadę po "gwiazdeczkę" - ten czarny. Na co zwracać szczególną uwagę? Kiera nie powinna być wytarta przy tym przebiegu (120 tys.)?

Napiszę, jeśli będzie to "ta" sztuka. Na pewno nie będzie to standardowe auto (w sensie seria), koncepcja już jakaś jest! :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

boberek91 pisze:Kiera nie powinna być wytarta przy tym przebiegu (120 tys.)?
myśle, a nawet jestem pewien, że w jakimś stopniu jest już trochę wytarte koło kierownicy ale jak mocno musisz sam jutro ocenić, choć tragedii przy ori przebiegu nie powinno być! Spójrz też na pedały, ewentualnie na dywanik kierowcy (czy nie jest już mocno zmęczony) jeśli jest oryginalny. A tak w ogóle to wjedź nim na podnośnik i pooglądaj go od spodu całego np. gumy na dyferencjale. To już jest mocne auto więc tam bym zajrzał :tak:

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, o 18:01 przez bartek.iz, łącznie zmieniany 2 razy.
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
Awatar użytkownika
boberek91
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 29 lut 2012, o 21:38
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: boberek91 »

Nie no, bez przesady, nie kupię autka (a tym bardziej AMG) tylko i wyłącznie po ocenie wzrokowej. Biorę gwiazdę na przegląd do ASO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc w zakupie”