Mercedes Benz c w203 coupe

Tutaj zamieszczamy pytania odnośnie zakupu auta. W temacie proszę wpisać model szukanego auta np W203 C320 CDI i jak jest to VIN.

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ

Jaka moc silnika

~120KM
1
10%
~140KM
2
20%
~160KM
1
10%
~190KM
6
60%
 
Liczba głosów: 10
o0mysz0o
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2016, o 09:06
VIN: brak VIN

Mercedes Benz c w203 coupe

Post autor: o0mysz0o »

Witam forumowiczów i zarazem zapaleńców w203 :)
Zatem od początku :)
Jestem 25 letnim facetem (dużym chłopcem :D ) szukający MB w203 w coupe mającym, jak narazie, 12,000tys zł na zakup (w niedalekiej przyszłości mogę nazbierać więcej). Strasznie spodobało mi się to auto ze względu na sportowy wygląd, cudownego panoramicznego dachu i samego tego że jest mercedesem, a jak każdy wiem mercedes to solidna konstrukcja :D
Przeczytałem cały poradnik dla kupujących w203 i w tym poście podziękuje autorowi za taki obszerny i "na chopski rozum" napisany poradnki (dzięki niemu dowiedziałem się o tych tz. "zgniluchach" i postanowiłem bardziej się dopatrzyć tej sprawie).
A więc znalazłem parę ofert na otomoto które przykuły moją uwagę i tutaj zaczynają się pytania do doświadczonych forumowiczów :)

Pierwsze: Czy naprawdę jest aż tak źle jeśli bym kupił w203 w coupe sprzed maja 2003 roku z tą rdzą która panoszy się po niektórych częściach tego cuda techniki? (chciałbym mieć już to auto ale jeśli problem ma być wielki z tym to wolę poczekać i nazbierać sobie więcej żeby kupić po liftingu)

Drugie: Jak to dokładnie wygląda z tymi automatami? Czy naprawdę jeśłi coś się schrzani (o ile w silniku w MB się cokolwiek psuje :P ) w skrzyni to będe musiał zamieszkać w swoim coupe zamiast grzać tyłek przy domowym kaloryferku? :P

Trzecie: Czy wielka jest różnica pomiędzy 120KM, 140KM, 160KM a 190KM? Jeśli tak to który silnik byłby najdynamiczniejszy przy tym nie palący jak Snoop dog trawy. (po zakupie będę przerabiać na gaz bądź kupować od razu z gazem)

Czwarte: Które z podanych w danym linku autko polecali byście najbardziej? (Prosił bym o uzasadnioną odpowiedź :) )
Link do Otomoto
P.S. Wybrałem roczniki powyżej 2003 bo słyszałem własnie o tej rdzy lubiącej "przyklejać się" do karoserii lecz mogą być też od 2000 jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie będzie pozytywnie rozpatrzone na rzecz MB sprzed maja 2003.

Jak narazie więcej pytań nie mam ale myślę że jeszcze parę się znajdzie na dniach.
Zakupu chciał bym dokonać gdzieś za około 3 tygodnie ale wolę zainteresować się już wcześniej takim zakupem bo strasznie nakręciłem się na tą bryczkę :D

P.S będzie to moje pierwsze z własnych pieniędzy kupione auto więc za bardzo się nie znam dlatego proszę o małe fory co do wiedzy na temat zakupów i ogólnie samochodów :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje Łukasz z śląska :)

P.S 2: Najbardziej przypadł mi do gustu ten model c200 gdyż jest po 2003, za 12,000 zł z 160KM.
Awatar użytkownika
gulczas
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 10 maja 2014, o 08:57
VIN:
Lokalizacja: PDM

Re: Mercedes Benz c w203 coupe

Post autor: gulczas »

Mam coś takiego na sprzedaż: mercedes-cl203-c230-kompressor-vt14269.html
Cena jest oczywiście do ustalenia, co prawda nie jest to rocznik 2003 ale ma 197 KM, wolny od rdzy (wszystko robione w tym konserwacja podwozia i wszystkich elementów zamkniętych).
WDB2037471A278977
Mój CL203 2.3 kompressor :D viewtopic.php?t=14269
olafik
VIP
Posty: 1152
Rejestracja: 8 cze 2016, o 08:59
VIN: WDB2093541F238066
Lokalizacja: RYBNIK

Re: Mercedes Benz c w203 coupe

Post autor: olafik »

o0mysz0o pisze:Witam forumowiczów i zarazem zapaleńców w203 :)
Zatem od początku :)
Jestem 25 letnim facetem (dużym chłopcem :D ) szukający MB w203 w coupe mającym, jak narazie, 12,000tys zł na zakup (w niedalekiej przyszłości mogę nazbierać więcej). Strasznie spodobało mi się to auto ze względu na sportowy wygląd, cudownego panoramicznego dachu i samego tego że jest mercedesem, a jak każdy wiem mercedes to solidna konstrukcja :D
Przeczytałem cały poradnik dla kupujących w203 i w tym poście podziękuje autorowi za taki obszerny i "na chopski rozum" napisany poradnki (dzięki niemu dowiedziałem się o tych tz. "zgniluchach" i postanowiłem bardziej się dopatrzyć tej sprawie).
A więc znalazłem parę ofert na otomoto które przykuły moją uwagę i tutaj zaczynają się pytania do doświadczonych forumowiczów :)

Pierwsze: Czy naprawdę jest aż tak źle jeśli bym kupił w203 w coupe sprzed maja 2003 roku z tą rdzą która panoszy się po niektórych częściach tego cuda techniki? (chciałbym mieć już to auto ale jeśli problem ma być wielki z tym to wolę poczekać i nazbierać sobie więcej żeby kupić po liftingu)

Drugie: Jak to dokładnie wygląda z tymi automatami? Czy naprawdę jeśłi coś się schrzani (o ile w silniku w MB się cokolwiek psuje :P ) w skrzyni to będe musiał zamieszkać w swoim coupe zamiast grzać tyłek przy domowym kaloryferku? :P

Trzecie: Czy wielka jest różnica pomiędzy 120KM, 140KM, 160KM a 190KM? Jeśli tak to który silnik byłby najdynamiczniejszy przy tym nie palący jak Snoop dog trawy. (po zakupie będę przerabiać na gaz bądź kupować od razu z gazem)

Czwarte: Które z podanych w danym linku autko polecali byście najbardziej? (Prosił bym o uzasadnioną odpowiedź :) )
Link do Otomoto
P.S. Wybrałem roczniki powyżej 2003 bo słyszałem własnie o tej rdzy lubiącej "przyklejać się" do karoserii lecz mogą być też od 2000 jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie będzie pozytywnie rozpatrzone na rzecz MB sprzed maja 2003.

Jak narazie więcej pytań nie mam ale myślę że jeszcze parę się znajdzie na dniach.
Zakupu chciał bym dokonać gdzieś za około 3 tygodnie ale wolę zainteresować się już wcześniej takim zakupem bo strasznie nakręciłem się na tą bryczkę :D

P.S będzie to moje pierwsze z własnych pieniędzy kupione auto więc za bardzo się nie znam dlatego proszę o małe fory co do wiedzy na temat zakupów i ogólnie samochodów :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje Łukasz z śląska :)

P.S 2: Najbardziej przypadł mi do gustu ten model c200 gdyż jest po 2003, za 12,000 zł z 160KM.
W mercedesie za 12 tys, popsuć się może wszystko, dosłownie wszystko, na Twoim miejscu zastanowił bym się nad czymś młodszym za te pieniądze, a jak już się jednak zdecydujesz, to przed zakupem porządna diagnostyka, zauważ też, że żaden z tych z linku nie ma przebiegu powyżej 200 tys, normalnie same emeryty tym jeździły ;)
o0mysz0o
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2016, o 09:06
VIN: brak VIN

Re: Mercedes Benz c w203 coupe

Post autor: o0mysz0o »

gulczas pisze:Mam coś takiego na sprzedaż: mercedes-cl203-c230-kompressor-vt14269.html
Cena jest oczywiście do ustalenia, co prawda nie jest to rocznik 2003 ale ma 197 KM, wolny od rdzy (wszystko robione w tym konserwacja podwozia i wszystkich elementów zamkniętych).
Sprawdzałem jak daleko mieszkasz od Rudy Śląskiej i jest to nie całe 300km dlatego mam pytanie. Kiedy była robiona ta konserwacja oraz co by trzeba było zrobić przy tym MB zaraz po zakupie żeby był piękny i gładki.
Jest to benzyna czy diesel? Bo chciałbym auto se przerobić na gaz jak tylko go kupię.
Kiedy był wymieniany rozrząd bo jak wiadomo koszt takiej wymiany jest około 2 tys. zł.
Wiesz pytania o takie podstawy bo jak bym miał już jechać tam do Ciebie to raczej bym kupił te auto od razu że nie cisnąć 300 km na mare :)
olafik pisze:W mercedesie za 12 tys, popsuć się może wszystko, dosłownie wszystko, na Twoim miejscu zastanowił bym się nad czymś młodszym za te pieniądze, a jak już się jednak zdecydujesz, to przed zakupem porządna diagnostyka, zauważ też, że żaden z tych z linku nie ma przebiegu powyżej 200 tys, normalnie same emeryty tym jeździły ;)
Więc lepiej zaoszczędzić trochę więcej forsy i kupić lepsze :) a co do przebiegu to w Polsce u typowego Mirka handlarza kupisz pan tylko samochody jeżdżone przez kobiety albo emerytów i same "Igły" w stanie idealny więc nawet już nie zwracam uwagi na opisy tego typu tylko samemu sprawdzam jak wygląda w rzeczywistości auto :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc w zakupie”