Wskaźnik paliwa

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Edek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2017, o 14:00
VIN: WBD2037351A362180

Wskaźnik paliwa

Post autor: Edek »

Witam,
Mam problem ze wskazówką od benzyny od czasu kiedy kupiłem mietka już ponad pół roku temu. Mianowicie jest ona cały czas w stanie lekko powyżej połowy ale stan zbiornika jest całkiem inny, dodam że samochód ma instalacje gazową dlatego tej benzyny dużo nie wyjeżdżam. Zaczęło się od tego, że pewnego razu nie mogłem zapalić (wskazówka cały czas w tej samej pozycji), doszedłem do tego że problem z paliwem a raczej z jego brakiem więc zatankowany najpierw z 5l żeby odpalić po czym pojechałem na stacje zatankowane jeszcze za 100zl no i nadal nawet nie drgnęła. Poprzedni właściciel powiedział, że była wymieniana pompa paliwa więc zaglądam w obie komory wszystko wygląda w porządku skala od pływaka nie wytarta (na jednej i drugiej pompce), dodatkowo przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną oraz poruszałem dla pewności pływakiem wszystko działa normalnie. Próbowałem nawet odłączyć kostkę od pływaka z jednej komory z drugiej komory obie odłączyłem, nadal nic wskazówka (po przekręceniu kluczyka) nadal w tej samej pozycji czy pływaki podłączone czy odłączone. Ma ktoś jakiś pomysł co tu jeszcze zrobić??
Mercedes W203 C180 129km 2002r.
kombajnik
VIP
Posty: 126
Rejestracja: 15 maja 2011, o 01:48
VIN: WDB2030351F043697

Re: Wskaźnik paliwa

Post autor: kombajnik »

Jak ruszałeś pływakiem ręką to wskazówka na desce rozdzielczej się ruszała? W zamiennikach pomp jest coś powalone, bo też miałem problem po zmianie pompy, z tym że u mnie wskazówka paliwa ciągle leżała, problem rozwiązałem w taki sposób, że z starej niedziałającej pompy przełożyłem cały ten mechanizm pływaka z tą skalą do tej nowej.
C180 Sedan Avantgarde '00
VIN - WDB2030351F043697
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”