Zalany MODUŁ SAM (przód) - problem z doborem części (nr)

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
emqbro
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:32
VIN: WDB2030451F001328
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Zalany MODUŁ SAM (przód) - problem z doborem części (nr)

Post autor: emqbro »

Witam serdecznie,

Po ostatniej ulewie, zauważyłem, że nie mam świateł pozycyjnych, mijania, wiatrak od chłodnicy zaczął działać na max. obrotach, temp. na komputerze pokładowym pokazuje +85'C, oraz inne - rozscynchronizowane wycieraczki, szyby - reszta działa, auto odpala etc.

Po oględzinach okazało się że moduł SAM został zalany - na dnie, znalazłem wodę, która wypompowałem, jednakże niczego to nie zmieniło.

Problem jaki mam, to brak dojścia i narzędzi aby sprawdzić jaki konkretnie nr posiada ten moduł (ponadto obok jest jeszcze jakiś moduł - gdyby nie ten moduł to może miałbym szanse podejrzeć etykietę) - przez co też nie mogę dokonać żadnego zakupu (a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto).

:smutny:

Gdzieś tutaj czytałem, że w przypadku tylnego SAM-a - można stosować zamienniki, które powinny działać - czy tak samo jest w przypadku przedniego SAM-a?

Jakiego nr powinienem szukać? Czy np. polift (A2035453501) będzie pasował (taki mogę zdobyć, znajduje się kilkanaście km od mojego miejsca zamieszkania).

Moje auto:

MB / W203 / 2000 r. / C200 kompressor / 2.0 benz / m111 / Manual / VIN przy profilu.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady, będę dozgonnie wdzięczny!
emqbro
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:32
VIN: WDB2030451F001328
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Zalany MODUŁ SAM (przód) - problem z doborem części (nr)

Post autor: emqbro »

Udało mi się wyciągnąć ten moduł - nr 002 545 93 01

Czy oznaczenia typu Q lub też HW i SW (patrz zdjęcie) mają jakieś znaczenie czy mam się kierować tylko i wyłącznie numerem 002 545 93 01 ? Co one w ogóle oznaczają? Czy będzie pasował inny nr części (zamiennik)?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
michau681
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2018, o 20:27
VIN: brak VIN

Re: Zalany MODUŁ SAM (przód) - problem z doborem części (nr)

Post autor: michau681 »

Udało się koledze rozwiązać problem? Podejrzewam, że numer pod kodem kreskowym to nr seryjny modułu i nie ma większego znaczenia.
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4588
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Zalany MODUŁ SAM (przód) - problem z doborem części (nr)

Post autor: siwix »

HW SW powinno być co najmniej takie samo lub wyższe jak u pacjenta, to jest wersja sprzętu i wersja oprogramowania tak w skrócie. Będzie mniej problemów po montażu. Na nr pod kodem można nie patrzeć.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”