Przegrzewanie się pompy od wspomagania! POMOCY!

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Michaqu
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 lut 2020, o 21:56
VIN: WDB2030461A861862

Przegrzewanie się pompy od wspomagania! POMOCY!

Post autor: Michaqu »

Cześć,
czy mógłby mi ktoś pomoc znaleźć przyczynę przy układzie wspomagania, gdyż pompa od wspomagania się bardzo mocno przegrzewa(olej aż paruje, zbiornik zaczął wylewać, więc albo pękł, albo coś z oringiem). Zaczęło się od tego, że po paru bączkach, zaczęła syczeć pompa i zaczęła lekko wylewać(czuć było, gdy olej się podgrzewał). Po pewnym czasie pompa już całkiem padła, ledwo wróciłem do domu, co chwile musiałem dolewając olej. Pompę wymieniłem na zamiennik SKV, która właśnie bardzo mocno się grzeję, wspomaganie raz działa lepiej raz gorzej, przy małych obrotach słychać dźwięk jakby się zacierała. Zadzwoniłem do producenta i stwierdził, że to chyba wada fabryczna i żebym ją odesłał na reklamacje. Sam też pokazałem to mechanikowi to stwierdził, że raczej pompa. Olej był wymieniany. Może trzeba przepłukać jakoś ten układ? Pompę znowu zdjąłem i wyślę jutro na tą reklamacje, ale obawiam się, że to nie jest jednak wina tej pompy, tylko coś innego dzieje się z tym układem. Czy ktoś z was miał podoba sytuacje lub ma jakiś pomysł co może być powodem? Zależy mi na czasie bo już prawie miesiąc naprawiam to auto, a nie ma żadnych efektów, dlatego szukam na co może powodować taką usterkę. Z góry dzięki za pomoc! :mb:
adwes
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2022, o 22:48
VIN: WDB2032461F400503

Re: Przegrzewanie się pompy od wspomagania! POMOCY!

Post autor: adwes »

Wymieniałem u siebie 3 miesiące temu i wszystko działa normalnie ( też 1.8 K, 143 KM ), tylko ja bączków nie umiem robić 😉.
Na pewno masz odpowiednią pompę zamontowaną ? Napisz coś więcej, jaki olej zalaliście, czy mechanik przelał układ nowym olejem, czy odpowietrzył po robocie. Coś jest nie tak, pierwszy raz chyba słyszę, że zagotował się układ wspomagania, co tam może wytwarzać tak wysoką
temperaturę ?
Nie mam polskiej klawiatury, prosze sie nie denerwowac. :klotnia: :haha:
Jest :
MB S203, 1.8 K, 2003 - moj skarb :haha: , a raczej skarbonka :boisie:
MB CLA 220d, 2021
Citroen Berlingo 1.5 BHDi, 2021
Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 3301
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: Przegrzewanie się pompy od wspomagania! POMOCY!

Post autor: Przybek »

Kręciłeś bączki i rozwaliłeś pompę, a jej fragmenty na 90% popłynęły z olejem w układ i potem zarżnęły nową pompę. Układ do płukania przed montażem kolejnej pompy...
iceman007
VIP
Posty: 228
Rejestracja: 9 paź 2008, o 18:45
VIN:
Lokalizacja: KASZUBY

Re: Przegrzewanie się pompy od wspomagania! POMOCY!

Post autor: iceman007 »

Podepnę się pod temat.
Zakupiłem taką pompę https://allegro.pl/oferta/meyle-pompa-w ... 2988721642
oraz taki olej do niej https://allegro.pl/oferta/oe-bmw-olej-d ... 2376562611
U mnie objaw jest taki, że jak depnę powyżej 3,5 tysiąca obrotów to słychać pompę jak głośno pracuje, tak jakby płyn się gotował. Płynu nie ubywa, na zimnym silniku na miarce jest ok 2 mm poniżej max, na gorącym też poniżej 2 mm od max. Przy zmianie pompy na tyle ile mogłem to przepłukałem układ. Olej wygląda na czysty. Teraz pytanie, czy źle przepłukałem układ, czy mam jednak zły płyn do tej pompy?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
Był: WDB2030451A119554
Jest: WDB2030451F002032
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”