turkot podczas toczenia się

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
brum
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 11:08
VIN:
Lokalizacja: Chojnice

turkot podczas toczenia się

Post autor: brum »

Witajcie,
mam oto takie objawy:
Gdy auto zaczyna się toczyć z tyłu pojazdu (tak to słyszę) dobiega wydobywający się turkot.
Odgłos ten jest taki jakby piszczała oś dosłownie, dźwięk nasila się w miarę przyspieszania auta i stopniowo zanika w miarę tracenia prędkości.
Na domiar tego nieraz słyszalny jest RÓWNIEŻ pisk, i tak samo -jak auto zaczyna się toczyć szybciej to pi pi pi pi pi coraz szybciej -jak zwalnia pisk też zwalnia.

Dodam, że byłem na zbieżności -OK
Wymieniłem opony na zimowe - nic nie dało.

Poradźcie coś.
w203 c200 kombi

[ Dodano: 2013-11-19, 17:59 ]
Dodam jeszcze, że dodatkowo nieraz słychać pisk podczas hamowania - ALE CZYŚCIŁEM ZACISKI i nic nie dało.

Jak już pisze to napiszę także o osobnym temacie - nie wiem czy tez tak macie, ale u mnie słychać z tyłu pojazdu takie tykanie -jak puszczę nogę z gazu, a nieraz też podczas wolniutkiej jazdy -jakby jakis czujnik sie załączał ale to strasznie głośno tyka.
w203 .więcej .niż .wóz
WDB2030461F919879
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

Coś ociera. Trzeba moim zdaniem zrzucić tylne koła i sprawdzić co tam z hamulcami. Może z ręczno nożego do końcu nie puszcza. Może klocek który ociera. Można gdybać.
brum
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 11:08
VIN:
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: brum »

A czy może to być wina cylinderka przy lewym tylnym kole? Mówią, że ktoś go ruszał bo jest założona inna śruba.

Poza tym wyraźnie mi coś ociera o coś podczas toczenia kół! Zaciski hamulców przeczyszczone, przedmuchane. Więc gdzie to może trzeć?

Poza tym mam jeszce dwa pytania:
1. z przodu założyłem nowe tarcze a klocki przeszlifowali i założyli ponownie ale na prawdę są grube ale teraz strasznie piszczą mi hamulce z przodu - jest na to jakaś rada?
2. zawsze w zimę jak spadnie poniżej zera z tyłu zawieszenie zaczyna strasznie skrzypieć? Ma ktoś tak też? Jaka jest na to rada?
w203 .więcej .niż .wóz
WDB2030461F919879
Awatar użytkownika
jano35
VIP
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2012, o 23:48
VIN:
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: jano35 »

brum pisze: z przodu założyłem nowe tarcze a klocki przeszlifowali i założyli ponownie ale na prawdę są grube ale teraz strasznie piszczą mi hamulce z przodu - jest na to jakaś rada?
Jest na to rada..taki środek np, ŁT43 i po sprawie.

A tak na poważnie poradź się innych mechaników, bo z tego co piszesz to strasznie biedą wieje. Nawet w Polonezie nie założyłbym starych klocków na nowe tarcze!!
Mercedes-Benz C200K M111 03/2001 Elegance,
ASB TouchShift, BRC :) + Fe2O3 :evil:
WDB2030451F102186
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

jano35 pisze:Jest na to rada..taki środek np, ŁT43 i po sprawie.
nie pisz takich rzeczy .. któś nie doczyta, weźmie na poważnie i będziesz miał człowieka na sumieniu ....
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
jano35
VIP
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2012, o 23:48
VIN:
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: jano35 »

jarod32 pisze: będziesz miał człowieka na sumieniu ....
Tylko którego..tego za kierownicą, czy tego na masce :boisie:

A tak w ogóle to piszesz po to aby pisać, czy wieje od Ciebie takim zimnem i sztywniactwem jak od Kazimiery Sztuki.

Czytaj posty ze zrozumieniem :!:

I dedykuje Ci taki obrazek znanego krakowskiego grafika Andrzej Mleczko
Mercedes-Benz C200K M111 03/2001 Elegance,
ASB TouchShift, BRC :) + Fe2O3 :evil:
WDB2030451F102186
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

jano35 pisze: Andrzej Mleczko
no to było dobre :rotfl:
brum
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 11:08
VIN:
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: brum »

Czy można jednak prosić o rzeczowa odpowiedź?
Auto było u mechanika i nic nie stwierdził a objawy pozostały - więc zwracam się na forum tego modelu o pomoc bo byc może ktoś miał podobny objaw i jest coś znanego w tych modelach.
Piski podczas jazdy nadal dochodzą , stwierdzam jednak, że to chyba z przodu - może ma to związek z piskiem klocków ham.z przodu - nadal piszczą podczas hamowania - jest na to jakaś rada? A codo tego piszczenia podczas jazdy to słuchać to szczególnie nasilone podczas jazdy po rondzie przy skręconych kołach.
w203 .więcej .niż .wóz
WDB2030461F919879
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

brum pisze:codo tego piszczenia podczas jazdy to słuchać to szczególnie nasilone podczas jazdy po rondzie przy skręconych kołach.
Może pompa wspomagania?

[ Dodano: 2013-12-02, 19:50 ]
A jeszcze jedno, jak wygląda sprawa wyregulowania łożysk w przednich kołach? Przy skręcie mogą piasty na tyle odchylić się, że będą tarły o klocki i piszczały.
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

adaśko pisze:A jeszcze jedno, jak wygląda sprawa wyregulowania łożysk w przednich kołach? Przy skręcie mogą piasty na tyle odchylić się, że będą tarły o klocki i piszczały.
Daj spokój to luz na łożyskach masakra by był. Ocierać może jak zaciski prawidłowo nie pracują np. przycierają się i czasem od klocka dobrze nie odbije lub po prowadnicach marnie się przesuwa. Konkretnie może powiedzieć osoba, która to rozłoży i ma przed oczyma i do tego ma pojęcie. Przecież szklanej kuli tu nie ma :bezradny: Jak piszczy -> znaczy ociera. Dlaczego ociera -> pewnie nie prawidłowo coś pracuje i klocek pozostaje lekko dociśnięty. :bezradny:
Ale z tymi klockami to ręce mi opadły :dobani:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”