Coś ze skrzynią?

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Karky
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2008, o 21:13
VIN:
Lokalizacja: Opole

Coś ze skrzynią?

Post autor: Karky »

mam problem ale nie wiem do czego się przyczepić. Czasami w moim MB zdarza się że bieg (w automacie) zmienia się z takim stuknięciem że aż szarpnie całym samochodem i wtedy nie chcą się zmieniać biegi i muszę jechać na 2. Ale wystarczy że się zatrzymam, zgaszę silnik i po ponownym odpaleniu problem znika a skrzynia funguje (do następnego strzału). Może ktoś miał już taki przypadek???
zibbi
VIP
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2008, o 14:17
VIN:
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zibbi »

no stary prawdopodobnie płytka ci poszła w skrzyni częsta usterka w mb kupisz ja tylko w serwisie bez znajomości koszt takiej ok 750 zł
Zbigniew mercedes benz c 200 kompresor
jimitota
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2008, o 13:48
VIN:
Lokalizacja: Pisz

Post autor: jimitota »

Witam.Czy poradziłeś sobie z dolegliwościami swojej skrzyni,rozumiem że rozmawiamy o automacie.Ja mam podobny problem występowanie szarpnięcia przy zmianie biegów, 2 razy zdażyło mi się że nie miał ochoty wskoczyć na wyższy bieg i też dopiero po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu wszystko wróciło do normy.Miałem też z 2 X przypadek że przy wyprzedzaniu na tzw.czajaka pozrównaniu się z samochodem wyprzedzanym zamiast iść jak zawsze, wyrzucił tak jakbyna luz i musiałem hamować aby schować się za wyprzedzane auto bo ten z przeciwka by mnie pocałował.Niezła adrenalinka,zaczynam poważnie rozglądać się za drugą skrzynką,bo podobno naprawa to min.10 tyś.chyba że nawala elektronka jak ktoś sugerował tobie.Obym i ja miał takie tylko nieszczęście.Pozdrawiam z życzeniami pociechy ze swojej Gwiazdy.Strzałka.
jimitota
Karky
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2008, o 21:13
VIN:
Lokalizacja: Opole

Post autor: Karky »

Dzisiaj zawiozłem do mechaniora, ZOBACZYMY ??!!!??!!
wdabrowski
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Manchester

Post autor: wdabrowski »

Karky, Witam, mam pytanie czy poradziles sobie z tym problemem i co w koncu bylo przyczyna, poniewaz w mojej c mam identyczna sytuacje :(
iraso2804
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 cze 2008, o 20:39
VIN:
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Post autor: iraso2804 »

Też chciałbym wiedzieeć bo mam takie same objawy :placz:
c 270 cdi elegance
zibbi
VIP
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2008, o 14:17
VIN:
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zibbi »

na 100 % jest to płytka najczęsciej wymieniana rzecz w mb
Zbigniew mercedes benz c 200 kompresor
iraso2804
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 cze 2008, o 20:39
VIN:
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Post autor: iraso2804 »

http://www.allegro.pl/item389404818_ply ... wybor.html chodzi o taką płytke , kurde bo każdy mechanik co innego mówi
c 270 cdi elegance
Karky
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2008, o 21:13
VIN:
Lokalizacja: Opole

Post autor: Karky »

Macie rację, awaria usunięta - PŁYTKA, koszt z robocizną około 900 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów i sprzęgło”