dziwne odgłosy na zimnym i delikatny stuk c180

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
kapalek
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2014, o 08:26
VIN:
Lokalizacja: wlkp

dziwne odgłosy na zimnym i delikatny stuk c180

Post autor: kapalek »

mam dwa problemy w moim c180 kompressor przebieg 83tys km
pierwszy to taki, że na zimnym silniku po otwarciu maski słychac lekki świst, jak się auto rozgrzeje to juz tego nie słychac. Co to może być?

drugi to taki, że niezalażnie od tego czy silnik ciepły czy zimny na jałowym biegu w kabinie słychac delikatny stukotek, myśłałem że to dwumasa, ale ten dźwięk słychać niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie, auto jeździ bardzo dobrze, nie szarpie nie ma problemów że zmianą biegów, nie ma żadnych wibracji ani nic z tych rzeczy.

auto to w204 ale m271
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

kapalek, może nagraj te dźwięki, bo tak ciężko powiedzieć. Wrzuć VIN do stopki.
kapalek
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2014, o 08:26
VIN:
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

tego stukotu to nie nagram bo głosnik go nie złapie, swist się postaram

coś podobnego ale odgłoś jest znacznie cichszy u mnie
http://www.youtube.com/watch?v=IpLCOh2HDHk
ten ruski na filmie twierdzi, że odgłos jest ok
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, o 09:41 przez kapalek, łącznie zmieniany 2 razy.
w204 c180 kopressor
WDD2040461A070326
Awatar użytkownika
supi
VIP
Posty: 4956
Rejestracja: 10 lut 2013, o 21:07
VIN:
Lokalizacja: Muranów

Post autor: supi »

ten jęk po uruchomieniu silnika to chyba kompresor. Mój na zimno też jęczy i przestaje po ok. 200-300m Na ciepło prawie nie słychać. Ten typ tak ma choć u ruska trochę za głośno. U mojego znajomego w w204 praktycznie w ogóle nie słychać przy 90kkm. Tam w nim jest przekładnia mechaniczna i ona takie dźwięki daje.
kapalek
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2014, o 08:26
VIN:
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kapalek »

czyli świst raczej nie grożny,
pozostaje ten dziwny stukotek, który słychac tylko w kabinie i tylko na biegu jałowym i nie zawsze, np na zimnym nie słychać nic i na ciepłym tez nie zawsze.
nagrałem film ale mam za słaby mikrofon w telefonie i nie wyłapał tego, nic nie słychać.

[ Dodano: 2014-11-03, 20:09 ]
Dalej mnie niepokoi ten terkotek, wydaje mi sie że to będzie dwumasa, objaw jest tak, że jak lekko dodaje gazu przy postoju na luzie to częstostliwośc terkotania wzrasta i ok 1500obr od silnika idzie nieprzyjemna wibracja, przy wyższych obrotach już ok.
Dziwne jednak jest to, że na zimnym nic nie słychać. może macie jakies sugestie?
Może to byc coś z rozrządem? silnik to m271
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, o 14:34 przez kapalek, łącznie zmieniany 1 raz.
w204 c180 kopressor
WDD2040461A070326
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”