cisnienie paliwa benzyna

Moderator: Dziki Mar

kordulek
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 5 paź 2011, o 18:46
VIN: WDB2037471A338886
Lokalizacja: rzeszów

cisnienie paliwa benzyna

Post autor: kordulek »

Witam
Od kilku tygodni auto coraz gorzej zapala. :smutny:
Ale jak zaskoczy to juz pracuje równo i można śmigać ile fabryka
brak błędów na diagnostyce.
Jedyną rzeczą jaką zauważyłem to brak ciśnienia paliwa na listwie.
po odkręceniu tego zaworku ( taki wentylek ) nic nie trysnęło.

moje pytanie jest takie gdzie w moim mesiu jest zawór zwrotny a może regulator ciśnienia paliwa?
czy jest to jakaś hybryda z pompą czy z filtrem paliwa?
bo do silnika dochodzi tylko 1 przewód paliwowy

jak się dostać do ustrojstwa , jak zdiagnozować?
MB Sportcoupe

[ Dodano: 2012-06-10, 15:41 ]
nikt nie ma benzynowego silnika ? :bezradny:

[ Dodano: 2012-06-12, 21:52 ]
szkoda że nikt mi nie pomoże :smutny:
W 203 kompresor 2300 cc
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Post autor: noc »

Kolego, na każdym forum trzeba się przedstawić w "powitalni", przeczytać regulamin,
w tzw. stopce przy pytaniach b.dokładnie opisać "damę". Najlepiej podać nr. Vin i przedstawić
problem.
Do tej pory moderatorzy forum jakoś Cię nie dostrzegli, bo zwróciliby na to uwagę.

Czy myślisz, że MB Sport Coupe określa typ silnika, pojemność, moc i system wtrysku. Niestety w tym segmencie może być naście rozwiązań.
Tylko nr.Vin wskazuje co masz pod maską. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 15 cze 2012, o 22:11 przez noc, łącznie zmieniany 1 raz.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
kordulek
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 5 paź 2011, o 18:46
VIN: WDB2037471A338886
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: kordulek »

witam
przepraszam że jestem dość powściągliwy w swoich wypowiedziach
W 203 ( chyba dobrze trafiłem jeśli chodzi o forum ) :-)
Mb sportcoupe C 230 2300
To chyba dość precyzyjnie określa typ auta, rodzaj i pojemność.
Zresztą nieważne czy o pojemności 1800 czy o 2300 ponieważ zasilanie paliwem jest w obu autach dokładnie takie samo.

Dla zainteresowanych czytających ten post
moje pytanie dotyczyło tak naprawdę zaworu zwrotnego.

Może kilka informacji merytorycznych się przyda
zawór zwrotny jest hybrydą razem z filtrem paliwa.
dostęp tylko od spodu ( kanał)

juz dokonałem wymiany filtra paliwa czas pracy około 1h
5 wkrętów do odkręcenia
autko pali od pierwszego tyknięcia :hurra:

temat można zamknąć
W 203 kompresor 2300 cc
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Post autor: noc »

Kolego, nawet w dobrze przygotowanej dla Ciebie pomocy nie ująłbym filtra paliwa.
Dlaczego? Bo w założeniu każdy użytkownik dowolnej marki auta wykonuje regularne przeglądy auta.W trakcie takowego przeglądu co pewien czas w zależności od marki i modelu wymienia się olej, filtry, klocki, tarcze, płyn hamulcowy itd.
Kiedy forumowicz zgłasza problem, nie pytam go kiedy zmieniał filtr powietrza itd.
Zajmuję się usterką sensu stricto.Wybacz, ale do wymiany filtru paliwa, to chyba podpowiedź aż z forum nie jest normalnemu użytkownikowi auta potrzebna.
Zacytuję kawał, " nie ma pan powietrza w kole, co pan opowiada, przecież na górze jest".
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
benzik
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:53
VIN:
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: benzik »

Niesety tak w Polsce jest ze filtry sie wymienia jak juz samochod nie chodzi jak trzeba, bo przeciez po co wymieniac??? Panie ma byc najtaniej bo przeciez zaraz ten samochod sprzedaje a po 2 latach przyjezdza tym SAMYM autem na wymiane oleju bo go denerwuje komunikat o inspekcji olejowej.
C 200 kompressor 2004r sedan
E 250 CGI AMG sedan
kordulek
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 5 paź 2011, o 18:46
VIN: WDB2037471A338886
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: kordulek »

dzięki za pomoc
:oczko:
W 203 kompresor 2300 cc
Meniu
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 23 mar 2018, o 22:05
VIN: WDB2030421A649606

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: Meniu »

Czy między filtrem paliwa z wbudowanym regulatorem a wtryskami jest jeszcze jakieś miejsce gdzie może nastąpić wyciek benzyny a co za tym idzie spadek ciśnienia paliwa mierzony na listwie?
Awatar użytkownika
przecinek
VIP
Posty: 654
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 17:43
VIN: WDB2030451A011961
Lokalizacja: Olsztyn

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: przecinek »

Mechaniczne uszkodzenie na tym odcinku może być na każdym centymetrze , żeby taki wyciek powodował spadek ciśnienia to pełen bak miał byś pusty po pól godziny, pozatym nawet lekkie sączenie gdzieś na łaczeniu jest szybko wyczuwalne :)
Meniu
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 23 mar 2018, o 22:05
VIN: WDB2030421A649606

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: Meniu »

Czy pompa paliwa ma też swój zawór zwrotny czy jest on tylko w filtrze paliwa pod postacią regulatora ciśnienia który powinien trzymać te 3,5-4 bar po zgaszeniu auta?
Awatar użytkownika
przecinek
VIP
Posty: 654
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 17:43
VIN: WDB2030451A011961
Lokalizacja: Olsztyn

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: przecinek »

W pompie paliwa jest zawór zwrotny dzięki któremu po wyłączeniu silnika ciśnienie trzyma przez jakiś tam czas dłuższy
Meniu
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 23 mar 2018, o 22:05
VIN: WDB2030421A649606

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: Meniu »

Ten zawór w pompie jest jako część wymienna czy jak padnie to lepiej założyć zewnętrzy zaworek zwrotny na wężyku zaraz po wyjściu z pompy?

Przecinek, jaki czas masz na myśli 2h czy 2dni? Potem ciśnienie spada przez nieidealne domkniecie zaworka zwrotnego w pompie, regulatora ciśnienia lub wtryski?
Awatar użytkownika
przecinek
VIP
Posty: 654
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 17:43
VIN: WDB2030451A011961
Lokalizacja: Olsztyn

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: przecinek »

Zawór jest w środku pompy , ciężko powiedzieć jaki czas nigdy tego nie sprawdzałem se stoperem może to być kilka godzin lub nawet dni , czemu tak dopytujesz masz jakiś z tym problem ? nawet jak wcale ciśnienia nie trzyma to nie jest to żaden problem , u mnie ciśnienie trzymało w serii ale po wymianie pompy na sportową fakt że w niej był zaworek ale musiałem go wykręcić bo pompa nie zmieściła się w koszyku ciśnienie spadało od razu po wyłączeniu pompy ;)
silverarrow
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 26 sie 2016, o 13:47
VIN: WDB2030641F141343

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: silverarrow »

Autor tematu nie powinien przysłowiowo chwalić dnia przed zachodem słońca. U mnie było podobnie z zapalaniem. Raz na jakiś czas szczególnie rano (ale czasami też na rozgrzanym silniku) miałem problemy z odpalaniem. To znaczy dużych problemów nie było bo za drugim, max. trzecim razem odpalał, ale do rzeczy: mój przypadek pokazuje że wymiana filtra nic nie dała a ew przedłuża czas "bezstresowej jazdy" Ba, ja nawet wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu na nowy i czujnik położenia wału korbowego a na końcu filtr paliwa i nadal raz na 20 odpaleń nie chce mi odpalić od pierwszego. Przejechałem ponad 1000 km dwa dni temu i problem powrócił jak zmora. Mój silnik to 112.946 3.2 benz. V6 2001 Jednak co istotne u mnie był tzw. problem 1/4 baku jednak wszelkie poszlaki wskazują na to że mam do wymiany pompę paliwa, więc autor wątku też powinien się zastanowić nad wymianą pompy na nową...
NAJLEPSZA MUZYKA TO DŹWIĘK SILNIKA
W203 C320 benz. 3.2 V6 aut. 2001' (bez gazowni)
Meniu
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 23 mar 2018, o 22:05
VIN: WDB2030421A649606

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: Meniu »

przecinek pisze:Zawór jest w środku pompy , ciężko powiedzieć jaki czas nigdy tego nie sprawdzałem se stoperem może to być kilka godzin lub nawet dni , czemu tak dopytujesz masz jakiś z tym problem ? nawet jak wcale ciśnienia nie trzyma to nie jest to żaden problem , u mnie ciśnienie trzymało w serii ale po wymianie pompy na sportową fakt że w niej był zaworek ale musiałem go wykręcić bo pompa nie zmieściła się w koszyku ciśnienie spadało od razu po wyłączeniu pompy ;)
Dopytuję bo chcę sprawdzić układ paliwowy i być pewny, że wszystko jest ok, a to wiąże się z problemem, który wspominałem już w innym temacie a mianowicie:

"Jeżeli gorący silnik odstawie na 30-40 min to gaśnie od razu po pierwszym odpaleniu. Nie zgaśnie jeżeli wcisnę pedał gazu do spodu w momencie gdy obroty spadają (odratuje go przed zgaśnięciem) . W każdym innym przypadku dobrze odpala."


Z tego co udało mi się zauważyć to są dwie możliwości, że albo zalewa silnik i brakuje mu powietrza albo brakuje mu paliwa. Jakby zalewało silnik to w momencie jak zgaśnie i wykręcę świecę to kolor da mi odpowiedź typu: jak czarna to zalewa a jak brązowa to brak paliwa ?

Po wciśnięciu pedału gazu czas wtrysku się wydłużył tak samo jak otwarcie przepustnicy. To sugeruje trochę brak paliwa. Teraz zastanawiam się czy to nie będzie wina regulatora ciśnienia, bo jak jest ono za małe to pomimo wyliczeń komputera, że czas wtrysku 2ms powinien być dobry do uruchomienia auta to przy zbyt słabym ciśnieniu tego paliwa poleci po prostu za mało.

Po wizycie u kilku mechaników w okolicy z pytaniem czy zmierza mi ciśnienie na listwie w punkcie pomiarowym wszyscy stwierdzili, że nie mają takie złączki. Trochę mnie to zdziwiło i zastanawiam się czy to złącze jest rzeczywiście jakieś nietypowe ? Chcąc kupić nawet jakiś zestaw z manometrem do pomiaru nie jestem pewny na dobrą sprawę czy jest tam w zestawie odpowiednia złączka do tego silnika.

Chyba, że wiecie co to za złącze i można kupić sam adapter z manometrem i samemu sobie to pomierzyć ??

Poniżej daje trzy wykresy. Pierwszy i drugi wykres to dobre odpalenie przy czym nie wiem dlaczego raz przepustnica przymyka się od razu na 2 stopnie a drugim razem otwiera na 30 stopni a co za tym idzie zwiększa czas wtrysku. Trzeci to odpalenie z dodaniem gazu i odratowaniem od zgaśnięcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
przecinek
VIP
Posty: 654
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 17:43
VIN: WDB2030451A011961
Lokalizacja: Olsztyn

Re: cisnienie paliwa benzyna

Post autor: przecinek »

Ja to zakładam na tą końcówkę gumowy wężyk plus opaska na drugim końcu wskaźnik za 30zł z allegro z gwintem stożkowym na którym też jest wężyk i opaska ślimakowa , na pewno masz dużo do sprawdzenia , jak tam korekta długoterminowa ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”