problem z Odgrzybieniem

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
kubeusz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 23:46
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra

problem z Odgrzybieniem

Post autor: kubeusz »

Witam Was sersecznie. Po nabiciu klimy, i jej uzytkowaniu zauwazylem ze po wylaczeniu zaczyna z nawiewow smierdziec. Postanowilem kumic pianke i odgrzybic. Jednak to nic nie dalo. Wydaje mi sie ze smierdzialo jeszcze bardziej. A wiec wybralem sie do warsztatu, ktory zajmuje sie odgrzybianiem, i odgrzybili ozonowo. Na poczatku nic nie bylo czuc. Ale po wlaczeniu i wylaczeniu klimy bylo to samo.. czy ktos mial tego typu problem i jakos temu zaradzil ?
A druga sprawa to widze, ze jak klima pracuje to nigdzie nie widze zeby odplywala woda i skraplala sie na ziemie. Tak jakby nie wychodzila z auta. Czy moze to byc jakis kanal odpustowy zapchany ? Prosze bardzo o Pomoc...
WDB2032081F946700
olafik
VIP
Posty: 1152
Rejestracja: 8 cze 2016, o 08:59
VIN: WDB2093541F238066
Lokalizacja: RYBNIK

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: olafik »

Nabijałeś klimę bo brakowało czynnika czy wymieniałeś czynnik, kiedy wymieniałeś osuszacz? A skoro byłeś w warsztacie i zapłaciłeś, a nie ma efektu to wróć i niech zrobią tak jak ma być
kubeusz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 23:46
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: kubeusz »

Kupiłem niedawno to auto. I nabijalem. Było troszkę czynnika ale nie za dużo. Nie wiem kiedy osuszacz był wymieniany. Warsztat nie dał gwarancji ze zniknie przykry zapach. A wiec tam nic nie działam. Co mogę jeszcze zrobić ?
WDB2032081F946700
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: siwix »

Sprawdź kanał odpływowy wody. Sprawdzź szczelność układu i wymień osuszacz tym bardziej jeżeli układ okaże się nieszczelny.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
mietekDe
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 8 lis 2015, o 20:08
VIN:
Lokalizacja: Frankfurt Am Main

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: mietekDe »

siwix pisze:Sprawdź kanał odpływowy wody. Sprawdzź szczelność układu i wymień osuszacz tym bardziej jeżeli układ okaże się nieszczelny.


Siema Siwix a gdzie jest ten kanał odpływowy i osuszacz? Mam u mnie ten sam problem. Jak sie klimę wyłaczy to jest tragedia w aucie.
WDB2032461F627225
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: siwix »

Osuszacz jest z reguły w chłodnicy klimatyzacji a kanał odpływowy tak mniej więcej pośrodku auta tak jakby zaraz za skrzynią biegów.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
kubeusz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 23:46
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: kubeusz »

Układ jest szczelny. Chłodzi bardzo ładnie. Odpływ jest przez gumowe rurki i wchodzi przy skrzyni biegów. A pózniej gdzie wchodzi ten odpływ ? Bo przy włączonej klimie ja nie widzę żeby się skraplają woda i uciekała na zewnątrz....
WDB2032081F946700
mietekDe
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 8 lis 2015, o 20:08
VIN:
Lokalizacja: Frankfurt Am Main

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: mietekDe »

:zly: U mnie sie skrapla bez problemu wiec nie wiem gdzie szukac przyczyny :zly:
WDB2032461F627225
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: siwix »

Kanał odpływowy wody idzie od skraplacza na zewnątrz właśnie koło skrzyni.
mietekDe odgrzybiałeś?
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
kubeusz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 23:46
VIN:
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: kubeusz »

siwix pisze:Kanał odpływowy wody idzie od skraplacza na zewnątrz właśnie koło skrzyni.
Ta gumowa rurkę widziałem. A jak to idzie pod spodem auta ? Prosto z tego koło skrzyni jest dziura i cieknie na zewnątrz czy idzie jakimś kanalikiem ?
WDB2032081F946700
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: siwix »

Z tego cieknie i po osłonie na ziemię.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
mietekDe
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 8 lis 2015, o 20:08
VIN:
Lokalizacja: Frankfurt Am Main

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: mietekDe »

mietekDe odgrzybiałeś?[/quote]


Nie jeszcze nie byłem na odgrzybianiu... Około pół roku temu filtr kabinowy tylko nowy wrzuciłem.
Myślisz że pomoże odgrzybianie? Bo już się zastanawiałem nad sciąganiem deski i wyciagnieciem całego nawiewu żeby to ręcznie wymyć bo już nie wiem czy gdzieś na dnie się coś osadza czy jak... nie mam pojecia... :zly: :placz:
WDB2032461F627225
Awatar użytkownika
procsa
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 31 lip 2015, o 21:56
VIN:
Lokalizacja: Kalisz

Re: problem z Odgrzybieniem

Post autor: procsa »

witam,

Też walczę z przykrym zapachem z nawiewu, u mnie pojawia się on zaraz po włączeniu nawiewu, też odgrzybiałem, ozonowałem, sprawdzałem odpływy i wszystko ok... ale po ozonowaniu, czyszczeniu i założeniu filtra po tygodniu dwóch ten wstrętny zapach wraca..

Co się okazuje ? Przypadkowo wymontowałem tygodniowy filtr kabinowy i przypadkowo go powąchałem...to był ten zapach ! No nic myślę sobie, że kupiłem zwykły za 30 zł i jest jakiś kiepski, więc kupiłem nowy węglowy za 60 zł.. po dwóch tygodniach to samo, więc znowu filtr w rękę i co ? śmierdzi...

Co się okazało, podczas deszczu po obudowie filtra woda spływa do komory gdzie jest akumulator, Ja miałem zatkane odprowadzenie wody z tej komory i woda tam stała, po pewnym czasie filtr przechodził takim "zbutwiałym" zapachem i szło to na kabinę...

Niestety czyszczenie tej komory gdzie jest akumulator, oraz udrożnienie odpływu pomaga jedynie w pewnym stopniu, woda i tak po części zostaje pod akumulatorem, jeżeli po deszczu wstawiamy autko do chłodnego garażu to nie bardzo ma to jak odparować i sytuacja z zapachem się powtarza..

I tutaj mam pytanie do innych, można prosić o fotki, ewentualnie sprawdzenie czy z tej obudowy filtra co są w niej dwa odpływy są połączone jakieś węże i idzie to dalej ? Czy tak jest w oryginale , że woda z obudowy kapie sobie pod akumulator ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”