Audio 10 be6021 aux hacking ...

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sonko
VIP
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2017, o 19:54
VIN: brak VIN

Audio 10 be6021 aux hacking ...

Post autor: sonko »

witajcie,
od niecałych 200km posiadam w203 i jedną z rzeczy których mi najbardziej brak z poprzedniego grata to wejście aux żeby puszczać cokolwiek z telefonu,

próbowałem poszukać coś w googlach ale z istotnych rzeczy jedyne co znalazłem to wątek na jakimś audio forum z przez 5 lat który dodatkowo został porzucony przez autora bez odpowiedzi :/

po małym researchu doszedłem do wniosku że najprawdopodobniej musiałbym się "wpiąć" zamiast rezystora R755 z moim sygnałem, ale do tego potrzebowałbym ADC który by mi zamienił analogowy sygnał z "wyjścia słuchawkowego" na spdif, tylko tu się pojawia potencjalny problem ponieważ nie wiem czy mam ruszać "DSPMCK" (master clock, R754) a coś czuję że trzeba będzie, ponadto zakładając, że wszystko się uda to obstawiam że trzeba będzie włożyć jakiekolwiek cd do środka żeby radio myślało że to cd gra ale to chyba najmniejszy problem

miejsce "wpinki" : http://oi65.tinypic.com/2zi1m46.jpg
wejście spdifa i mck do dsp : http://oi66.tinypic.com/f9kzdc.jpg

1. może jakimś cudem jest tu ktoś kto robił coś podobnego i mógłby się podzielić doświadczeniami ?
2. albo jest ktoś kto mógłby powiedzieć jak tego spdif'a ogarnąć ? potrzebny jest MCK w praktyce do czegoś ?
3. czy w tym konkretnym przypadku tani ADC z ali jak ten da radę ?
3.1 a może lepiej takiego adc poskładać samemu od zera ?
4. jak ma się sprawa z wyjmowaniem radia z zasilania i potem ponownym włączeniem ? mam się spodziewać problemów (coś tam w goglach mi wyskoczyło o napisie "PROD" ale jeszcze nie robiłem researchu) czy jeśli radio zostaje w tym samym aucie będzie ok ?
5. może ktoś wie jak znaleźć jakieś dane na temat "sahara 35"? czyli dsp który jest użyty w radiu bo google rozkłada ręce :/

wiem że mógłbym wymienić radio na jakiegoś commanda czy coś innego ale dla mnie to taki trochę niepotrzebny koszt bo to, czego oczekuję od radia to żeby odbierało przyzwoicie FM, przyzwoicie grało i miało wejście aux

=====
Edit: Ostatecznie kupiłem któryś trasmitier Roidmi. Jeżdżę z nim kilka lat i szczerze mówiąc to była dobra decyzja - dźwięk wystarczająco dobry a obsługa mało problematyczna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2023, o 19:30 przez sonko, łącznie zmieniany 1 raz.
misiaksnk
VIP
Posty: 86
Rejestracja: 7 lis 2016, o 14:55
VIN: WDB2037061A417194
Lokalizacja: Sanok

Re: Audio 10 be6021 aux hacking ...

Post autor: misiaksnk »

Cześć,
Może mały :offtopic: ale zaproponuję koledze zakup transmitera FM. Łączysz takie urządzenie z telefonem przez bluetooth, ustawiasz sobie wolne pasmo FM w transmiterze oraz ustawiasz takie samo w radiu. Radio będzie odczytywało każdy sygnał audio, wydający się z tel. (muzyka, rozmowy, wskazówki nawigacyjne)
Osobiście myślałem nad zmieniarkami, itp. itd ale za dużo zachodu z tym. Kupiłem Xiaomi Roidmi (w 100pln spokojnie się zmieścisz), który ma dodatkowo wyjście na 2x USB do ładowania urządzeń. Wkładasz w zapalniczkę i zapominasz o wszystkich problemach z kablami :) Jakość dźwięku więcej niż akceptowalna.

Pozdro :muza:
W203, 220 CDI Sport Coupe, 2002r.
Awatar użytkownika
sonko
VIP
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2017, o 19:54
VIN: brak VIN

Re: Audio 10 be6021 aux hacking ...

Post autor: sonko »

dostałem kiedyś jeden jako prezent - "Golden Line FT002" i nie polecam go nikomu, chyba że za darmo... na szczęście udało się go oddać
a jak to jest z zagłuszaniem innych częstotliwości - pasmo jest szerokie ? (bo nie chcę jeździć po mieście i zagłuszać innym fale :P) widzę że tym Roidmi steruje się apką - czy jeśli ja mając apkę skonfiguruję transmiter to czy np. mój kolega mógłby po prostu się podłączyć przez BT i coś puścić czy też musi mieć apkę ? czy transmisja nie "odbija się" na innych częstotliwościach ?

ogólnie to w mojej opinii to taki wyprowadzony aux jest super uniwersalny bo zawsze jakoś się podłączymy, a to że kabel to nie jest przecież żaden problem ... gdyby było ich 10 ... ale to tylko jeden - umieścić wejście w schowku, do niego jakiś płaski przedłużacz i będzie git - schowek zamknięty a kabel na zewnątrz i zawsze można odłączyć
misiaksnk
VIP
Posty: 86
Rejestracja: 7 lis 2016, o 14:55
VIN: WDB2037061A417194
Lokalizacja: Sanok

Re: Audio 10 be6021 aux hacking ...

Post autor: misiaksnk »

Te marketowe urządzenia są średniej jakości ;)
Ja mam ustawione na pasmo 87,5 czyli prawie początek pasma (z tego co pamiętam), bo w mojej okolicy (podkarpacie Rzeszów, Sanok) nie ma praktycznie żadnego radia, które nadaje na tej częstotliwości. Nadajnik nadaję na tyle czysto dźwięk, że wszyscy myślą, że to po kablu lub CD.
a jak to jest z zagłuszaniem innych częstotliwości - pasmo jest szerokie ? (bo nie chcę jeździć po mieście i zagłuszać innym fale :P)
Wydaje się, że wszystko zależy od anteny, ale przy customowych radiach i antenach raczej nie ma możliwości, żeby ktoś jechał za mną i słuchał moich hitów, które aktualnie słucham :D
widzę że tym Roidmi steruje się apką - czy jeśli ja mając apkę skonfiguruję transmiter to czy np. mój kolega mógłby po prostu się podłączyć przez BT i coś puścić czy też musi mieć apkę ?
Zgadza się, aplikacja na telefon jest potrzebna do:
- zarządzania transmiterem - można, a nawet trzeba ustawić wolne pasmo (appka ma możliwość skanowania w poszukiwaniu wolnego pasma, o ile pamiętam)
- zmienić jeden z kilku kolorów podświetlenia transmitera (w mercu pasuje czerwony, nie ma pomarańczowego :()
- kilka ustawień do rozmów (redukcje szumów, mikrofony itp itd. Tego nie używam)
i kilka dodatkowych opcji, których nie pamiętam. Jak jesteś zainteresowany, to zrobię printscreeny z aplikacji.

Po ustawieniu pasma na transmiterze oraz radiu, spokojnie kolega może połączyć się ze swojego urządzenia poprzez bluetooth z transmiterem bez używania aplikacji. Aplikacja jest potrzebna do konfiguracji wstępnej urządzenia. Później leży i się "kurzy" na nią na kolejnych pulpitach telefonu :P
czy transmisja nie "odbija się" na innych częstotliwościach ?
O ile dobrze rozumiem Twoje pytanie, to transmisja jest dostępna tylko na częstotliwości, którą ustawisz. W przypadku ustawienia 87,5, na częstotliwości 87,6 nie ma opcji odsłuchu - harczy, warczy i trzeszczy :P

Czasem zdarza się chwilowy słabszy sygnał odbioru (przejazd pod liniami wysokiego napięcia?) Zakładam też, że nie tylko ja mam taki transmiter i samochody, z którymi się mijam, również mogą mieć ustawioną tą częstotliwość. Wtedy radio łapię po części moją -mocniejszy sygnał, oraz słabszy z innego samochodu przez jakąś 1-2 sekundy :)
W203, 220 CDI Sport Coupe, 2002r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”