Problem z podnoszeniem lewej przedniej szyby

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Przeszczep
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2017, o 18:46
VIN: WDB2030461A784989

Problem z podnoszeniem lewej przedniej szyby

Post autor: Przeszczep »

Przywitawszy się w odpowiednim dziale, chciałbym zasięgnąć Waszej porady odnośnie pierwszego problemu jaki napotkałem w moim W203, mianowicie:

Przednia lewa szyba zamyka się baaaaardzo powoli, jakby z wyraźnym oporem. Przy zamykaniu szyby z panelu drzwiowego kierowcy, pozycją "2 w górę" przełącznika (tą do zamykania całkowitego) lub przy powolnym zamykaniu za pomocą pozycji "1 w górę" i przytrzymaniu w tej pozycji już po zamknięciu szyby następuje... i tu uwaga!... błąd kierunkowskazu w lewym lusterku :szok: Po wystąpieniu błędu faktycznie nie świecą dwie diody środkowe w listwie na lusterku.

Po odstawieniu auta na jakiś czas i ponownym uruchomieniu, problem znika, błąd z wyświetlacza również. Problem nie występuje aż do ponownej próby zamknięcia przedniej lewej szyby w sposób opisany powyżej.

Zdemontowałem lewe lusterko i sprawdziłem kierunkowskaz, styki i ogólny stan wewnątrz wyda się być ok, dla tego wydaje mi się że problem ma raczej coś wspólnego z elektroniką szyby - gdyż ewidentnie to właśnie jej zamykanie powoduje pojawienie się błędu praktycznie za każdym razem.

Auto mam od kilku dni i ze względu na niskie temperatury problem zauważyłem dopiero dzisiaj gdy musiałem opuścić szybę by nabyć bilecik do parkingu podziemnego. Jestem na 99% przekonany, że problem nie występował w trakcie oględzin przed zakupem.

Proszę o pomoc :mysli:
W203 C180 Kompressor 143KM '05
Triumph Tiger 1050 '07
kamilz1
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 19 gru 2009, o 09:12
VIN: WDC2030082R166866
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Problem z podnoszeniem lewej przedniej szyby

Post autor: kamilz1 »

Ostatnio znajomy , który kupił w203 miał problemy z szybą od strony pasażera, elektrycznym fotelem - przyczyna -przepalone bezpieczniki ,które były naprawiane drucikiem okręconym między nóżkami........
Dla Forumowiczów-Star Diagnosis Ostrołęka
___________________________________
MB - W203, 220 cdi, automat ,2002 r.
MB -W211 , 2,7 cdi automat 2004 r.
W 201 2,0 diesel
W 124 2,5 diesel
W 202 2,0 diesel
W 210 2,2 diesel
W202 2,2 cdi
W211 2,2 cdi
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Problem z podnoszeniem lewej przedniej szyby

Post autor: siwix »

Zrzuć boczek drzwi i zobacz czy nic nie ociera o mechanizm i jak wygląda moduł w drzwiach i wtyczki. Stawiałbym na niego, dziwne jet to że świeci tylko część kierunku w lusterku, bo tam jest zasilanie na całość albo nic.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
Przeszczep
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2017, o 18:46
VIN: WDB2030461A784989

Re: Problem z podnoszeniem lewej przedniej szyby

Post autor: Przeszczep »

Cześć. Problem pojawiania się błędu kierunkowskazu lusterka rozwiązał się po przeprowadzeniu kalibracji skrajnych położeń szyby, przeprowadzonej wg instrukcji z innego tematu :) szyba dalej podnosi się wolno i z oporem, będę musiał zajrzeć pod tapicerkę drzwi. Dalej jednak nie ogarniam co ma szyba do diod w kierunkowskazie ;/ to jest jeden obwód?
W203 C180 Kompressor 143KM '05
Triumph Tiger 1050 '07
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Problem z podnoszeniem lewej przedniej szyby

Post autor: siwix »

mają wspólny moduł w drzwiach. Często błąd kierunków w lusterku jest spowodowany przytartym kabelkiem we wiązce, ale to od składania luster się tak dzieje. Sam to ostatnio naprawiałem.
Może wystarczy przeczyścić i przesmarować mechanizm od szyby, tak czy siak trzeba zajrzeć co się tam dzieje.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie, szyby, blachy”