Mycie auta pytanie

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
zbgruby
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2017, o 14:25
VIN: WDB2037071A666960

Mycie auta pytanie

Post autor: zbgruby »

witam , czytałem wiele już postów i opinie są podzielone lecz zapytam się was czy warto myć auto w temp. np -2 , -10 gdy auto jest pokryte błotem i solą . Tak wydaje mi się że czy umyje czy tez nie i tak będzie to szkodliwe dla mojego lakieru. Po umyciu przy minusowej temp. może mi lakier pęknąć a gdy nie umyję i pozostawię to błoto i sól na aucie może to spowodować np korozję lub uszkodzenie lakieru. Dodam jeszcze że u mnie w mieście nie ma myjni automatycznych są tylko samoobsługowe. Proszę o pomoc dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4575
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Mycie auta pytanie

Post autor: siwix »

Umyć i wysuszyć. Ja tak zawsze robię i negatywnych skutków nie zauważyłem na lakierze. Dobrze jest dobrze nawoskować lakier przed zimą.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
hanberg-m
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2018, o 11:46
VIN: brak auta
Lokalizacja: Poznań

Re: Mycie auta pytanie

Post autor: hanberg-m »

Tak jak siwix mówi - grunt to woskowanie auta co najmniej dwa razy w roku. Raz zaraz przed zimą i drugi raz po zimie.

Jeśli auto jest nawoskowane, wtedy na lakierze nie trzyma się żadeń brud i często zwykłe spłukanie wodą powoduje, ze auto jest czyste. O pękającym lakierze nie słyszałem, ale wystarczy wytrzeć do sucha szmatką z mikrofibry i po kłopocie :).
Z pozdrowieniami,
Michał
Awatar użytkownika
Dziki Mar
Moderator
Posty: 4157
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:58
VIN: WDB2110891B355007

Re: Mycie auta pytanie

Post autor: Dziki Mar »

hanberg-m pisze:Tak jak siwix mówi - grunt to woskowanie auta co najmniej dwa razy w roku. Raz zaraz przed zimą i drugi raz po zimie.

Jeśli auto jest nawoskowane, wtedy na lakierze nie trzyma się żadeń brud i często zwykłe spłukanie wodą powoduje, ze auto jest czyste. O pękającym lakierze nie słyszałem, ale wystarczy wytrzeć do sucha szmatką z mikrofibry i po kłopocie :).
W mojej opinii lepszy od wosku, w przypadku np. takiej pory jak teraz jest powłoka polimerowa. Kolega coś takiego miał, woda spływała jak po kaczce.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
W203 C200 M271 2005 Był :smutny:
W211 E320 CDI OM642 4Matic 2008 Jest :rotfl:
W245 B180 CDI (chip) OM640 2010 Jest :ok:

ALBUM

Regulamin Forum

Status VIP
lechita
VIP
Posty: 646
Rejestracja: 8 maja 2016, o 17:09
VIN: WDB2030071F447330
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mycie auta pytanie

Post autor: lechita »

Witam,
dla lakieru ważne jest aby nie było na nim soli drogowej. Wg mnie wystarczy dosyć częste spłukiwanie karoserii i nadkoli samą wodą w myjni, czyli ,,płukanie''. Częste mycie środkami chemicznymi w myjniach (pewnie mocno agresywnymi ze względu na ,,bezdotykowy'' sposób usuwania części brudu), nie jest wskazane.
Napisałem ,,usuwania części brudu'', ponieważ mycie w myjni ,,bezdotykowej'' nie myje w 100%. Wystarczy po takim myciu przetrzeć lakier czystą szmatą i będzie widać co schodzi z lakieru.
Normalne mycie, to mycie w myjni ręcznej - mycie gąbką lub ścierką do tego przeznaczoną, spłukiwanie, woskowanie i później wycieranie. Ale w myjniach ręcznych też używają ,,mocnej'' chemii myjącej.
Pozdrawiam

PS. A później - to nie lakier był słaby, tylko środki do mycia agresywne, to nie ubrania są niejednokrotnie słabe, tylko środki piorące agresywne. :)
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, lecz lenistwo.
Awatar użytkownika
gulczas
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 10 maja 2014, o 08:57
VIN:
Lokalizacja: PDM

Re: Mycie auta pytanie

Post autor: gulczas »

Jak myć ręcznie to tylko w taki sposób:
https://youtu.be/2JN64DPH4R8

Mężnie bezdotykowe można nazwać „spłukiwaczami” bo niewiele ma cech wspólnych z myjnią ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WDB2037471A278977
Mój CL203 2.3 kompressor :D viewtopic.php?t=14269
ODPOWIEDZ

Wróć do „OGÓLNIE o C-klasie W203”