Problem z rozrusznikiem/elektryką

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Marysza
VIP
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:46
VIN: WDB2030041F179911

Problem z rozrusznikiem/elektryką

Post autor: Marysza »

Witam!

Mam taki problem, meśkowi czasem coś odwala. W zupełnie losowych momentach przy próbie odpalenia auta pali mi bezpiecznik od rozrusznika. Znajduje się on pod maską i jest to dwudziestka. Objawia się to tym , że przy przekręceniu kluczyka coś "pyknie" i po bezpieczniku.

Nie wiem od czego to zależy, gwiazda potrafi nie palić bezpiecznika przez dwa,trzy miesiące. Niekiedy pali mi kilka pod rząd.

Wczoraj musiałem wyskoczyć na chwilę, pykło i zmarnowałem trzy bezpieczniki bez jakiegokolwiek efektu, dziś pewnie wejdę i odpali bez problemu.

Pewnie zapytacie czy sam aby przypadkiem nie jest zalany wodą. Nie, nie jest.

Mam słaby akumulator, jednak dwa dni temu ładowałem gdyby to był problem z aku to chociaż przez chwilę by zakręcił.

Miał ktoś podobny problem?

Jeżeli pomyliłem działy to przepraszam, nie wiedziałem gdzie zamieścić ten wątek.
olafik
VIP
Posty: 1151
Rejestracja: 8 cze 2016, o 08:59
VIN: WDB2093541F238066
Lokalizacja: RYBNIK

Re: Problem z rozrusznikiem/elektryką

Post autor: olafik »

Marysza pisze: 23 lis 2018, o 11:47 Witam!

Mam taki problem, meśkowi czasem coś odwala. W zupełnie losowych momentach przy próbie odpalenia auta pali mi bezpiecznik od rozrusznika. Znajduje się on pod maską i jest to dwudziestka. Objawia się to tym , że przy przekręceniu kluczyka coś "pyknie" i po bezpieczniku.

Nie wiem od czego to zależy, gwiazda potrafi nie palić bezpiecznika przez dwa,trzy miesiące. Niekiedy pali mi kilka pod rząd.

Wczoraj musiałem wyskoczyć na chwilę, pykło i zmarnowałem trzy bezpieczniki bez jakiegokolwiek efektu, dziś pewnie wejdę i odpali bez problemu.

Pewnie zapytacie czy sam aby przypadkiem nie jest zalany wodą. Nie, nie jest.

Mam słaby akumulator, jednak dwa dni temu ładowałem gdyby to był problem z aku to chociaż przez chwilę by zakręcił.

Miał ktoś podobny problem?

Jeżeli pomyliłem działy to przepraszam, nie wiedziałem gdzie zamieścić ten wątek.
Z rozrusznikiem do fachowca.
Meniu
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 23 mar 2018, o 22:05
VIN: WDB2030421A649606

Re: Problem z rozrusznikiem/elektryką

Post autor: Meniu »

W innym aucie na pozór wszystko ok ale jak rozebrałem to nie nadawał się do regeneracji tylko nowy lub używany zostało kupić.

Chyba musosz do niego zaglądnąć.

Inna opcja to kabel który zasila cewke rozrusznika ma czasem zwarcie do masy bo jest gdzieś przetarty.
Marysza
VIP
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:46
VIN: WDB2030041F179911

Re: Problem z rozrusznikiem/elektryką

Post autor: Marysza »

Dzięki za odpowiedzi, zrobię tak jak mi radzicie. Pozdrawiam.

Edit: Okazało się tak jak Meniu pisał. Przewód się przetarł i z tego powodu paliło mi bezpieczniki.

Temat można zamknąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”