Forum Mercedes C klasa W203

Forum Mercedesa klasy C (2000-2007)

Teraz jest 20 lip 2018, o 16:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2018, o 08:11 
Użytkownik

VIN: brak auta
Dzień dobry koledzy.
Zamierzam zostać dumnym a przede wszystkim szczęśliwym posiadaczem w203. Kierując się zasadą 2+2=4 a nie 22, zamierzam wybrać się na oględziny tego egzemplarza: https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... AjM8I.html
W temacie jestem zielony, nie wyłapię więc mankamentów lub nieprawidłowości, dlatego liczę na Wasze doświadczenie. Będę bardzo wdzięczy za każdą opinię i sugestię, zarówno tę obiektywną jak i subiektywną.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 09:25 
VIP

Pochwały: 13
VIN:
joachim_jendker napisał(a):
Dzień dobry koledzy.
Zamierzam zostać dumnym a przede wszystkim szczęśliwym posiadaczem w203. Kierując się zasadą 2+2=4 a nie 22, zamierzam wybrać się na oględziny tego egzemplarza: https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... AjM8I.html
W temacie jestem zielony, nie wyłapię więc mankamentów lub nieprawidłowości, dlatego liczę na Wasze doświadczenie. Będę bardzo wdzięczy za każdą opinię i sugestię, zarówno tę obiektywną jak i subiektywną.

Najbogatsza wersja, a tu prawie standard.
Ładnie się prezentuje, ale to silnik M271 i to temat rzeka na tym forum. Musisz się dowiedzieć jak z rozrządem, bo jeśli nie wymieniany, to raczej już jego czas się kończy, a cena nie jest niska.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 11:50 
Użytkownik

polofix napisał(a):
Ładnie się prezentuje, ale to silnik M271 i to temat rzeka na tym forum. Musisz się dowiedzieć jak z rozrządem, bo jeśli nie wymieniany, to raczej już jego czas się kończy, a cena nie jest niska.

Dziękuję za szybką odpowiedz. Rozrząd jasna sprawa, jak będzie do roboty to cena wyjściowa jest za wysoka. Jak już wspominałem jestem zielony, widzę brak szyberdachu i xenonów co przypadku świateł wydaje mi się że to nie duży minus, z jednej strony jest wada(gorsze światło) ale z drugiej zaleta(koszty). Mógłbyś rozwinąć, czego brakuje do bogatej wersji AVANTGARDE?

PostNapisane: 29 cze 2018, o 13:30 
VIP

VIN:
polofix napisał(a):

Dziękuję za szybką odpowiedz. Rozrząd jasna sprawa, jak będzie do roboty to cena wyjściowa jest za wysoka. Jak już wspominałem jestem zielony, widzę brak szyberdachu i xenonów co przypadku świateł wydaje mi się że to nie duży minus, z jednej strony jest wada(gorsze światło) ale z drugiej zaleta(koszty). Mógłbyś rozwinąć, czego brakuje do bogatej wersji AVANTGARDE?

Avantgarde to tylko wersja stylizacyjna i nic więcej. Możesz mieć golasa Avantgarde, a Clasica na wypasie. Co do Xsenonów to nie wiem o co chodzi z kosztami, bo pewnie nasłuchałeś się od tych co ich nie mają jakie to koszty zakupu palnika.
Palnik możesz kupić za 12zł na Allegro i dobrej firmy np za 50zł wzwyż. W podobnych pieniądzach kupujesz żarówkę.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 16:12 
Użytkownik

polofix napisał(a):
Avantgarde to tylko wersja stylizacyjna i nic więcej. Możesz mieć golasa Avantgarde, a Clasica na wypasie.

Doradzisz jakieś konkrety? Dalej nie wiem dlaczego ten jest golas, na co zwrócić uwagę, co powinien mieć a nie ma.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 18:14 
VIP

VIN:
polofix napisał(a):
Avantgarde to tylko wersja stylizacyjna i nic więcej. Możesz mieć golasa Avantgarde, a Clasica na wypasie.

Doradzisz jakieś konkrety? Dalej nie wiem dlaczego ten jest golas, na co zwrócić uwagę, co powinien mieć a nie ma.

W ogłoszeniu wymienione jest 29 opcji wyposażenia. Z tego co się orientuję 26 z nich, to standard, który jest w każdym W203.
Jak dla mnie, to brakuje dwóch najważniejszych rzeczy. Parktronic i xenon.

PostNapisane: 29 cze 2018, o 19:06 
VIP

Pochwały: 1
VIN: WDB2030161F451606
Co do xenonow, fajnie jak są ale zadbany poliftowy halogen też dobrze świeci. Mam wrzucone nowe halogeny polifotwe i dobrze świeca. Nie jest to co prawda poziom Zenona ale dużo im nie brakuje. No i ewentualna wymiana przetwornicy jakby padła odpada [emoji4]

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 cze 2018, o 20:22 
VIP

Pochwały: 2
VIN:
Nie jest źle, jasne wnętrze robi robotę. Parktronic można dośc tanio dołożyć jak komuś bardzo brakuje, ale z xenonem już trudniej. W takiej cenie to szukałbym C320 CDI lub C350 + LPG :)

PostNapisane: 2 lip 2018, o 10:00 
Użytkownik

VIN: WDB2030461F909339
Cytuj:

tu masz link który powinien nieco podpowiedzieć: linie-stylizacyjne-classic-elegance-avantgarde-vt17901.html

W MB tą są wersje "wizualne" a nie wyposażenia - tak najkrócej jak można to opisać. Np. Classic z automatyczną skrzynią był droższy od Avantgarde z manualną.

Ten egzemplarz ładnie wygląda (przynajmniej na zdjęciach), fajne jasne wnętrze. Ja mam Classica i różnica jest taka w całym wyposażeniu że tu ma podgrzewane fotele. Ja mam za to Xenony i inne felgi.

Jeżeli nie był wymieniany rozrząd, to dolicz od razu około 1.500 - 2.000.

Moim zdaniem cena wysoka, ale jeżeli wszystko jak na zdjęciach, dobrze utrzymany, serwisowany. To jedź targuj się mocni i próbuj.
Polecam wizytę w ASO MB i usługę - sprawdzenie auta przed zakupem. Koszt około 300 - 400 PLN ale powiedzą co i jak, sprawdzą co trzeba, dodatkowo np. na szarpakach. Zdecydowanie ułatwia negocjacje.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 10 lip 2018, o 12:04 
Użytkownik

VIN:
Przebieg autka realny w 2014 roku miał 157 000 km przebiegu.

Na dzień dobry rozrząd do sprawdzenia..

A jak nie chcesz mieć problemów to 320 V6 benzyna

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)

PostNapisane: 12 lip 2018, o 21:52 
Użytkownik

Koledzy a co myślicie o tym egzemplarzu:
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... AATMa.html
?

PostNapisane: 12 lip 2018, o 22:51 
VIP

VIN:
Koledzy a co myślicie o tym egzemplarzu:
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... AATMa.html
?

Samochód pewnie po detailingu, a fotki przeszły przez odpowiedni program. Musisz zobaczyć samochód na żywo. Na fotkach wygląda jak na zdjęciach z katalogu. Pamiętasz o rozrządzie w tym modelu? Jak byś już kupił, to od razu do mechanika na sprawdzenie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]