Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta?

Rozmowy na wszystkie inne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum.

Moderator: Dziki Mar

behru
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2008, o 16:33
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta?

Post autor: behru »

Witam!

Planuje zakup Mercedesa W203 220CDI z rocznika 2004-2006 (raczej z manualną skrzynią)

Oglądałem już parę egzemplarzy ale żaden nie wyglądał na taki przebieg jaki widniał na liczniku :zly:

Zastanawia mnie czy jest jakiś sposób żeby po ewentualnym cofnięciu licznika sprawdzić faktyczny przebieg? jakiś inny komputer niż w liczniku? Cokolwiek? Szczególnie jeśli auto było sprowadzone (tak tak wiem wiem jak chcesz dobre auto to ściągnij je sobie sam)? Czy w polskim serwisie mb udzielą mi informacji na temat napraw za granicą?

Oglądałem wczoraj autko z 2005 roku. Przebieg "niby" 112 tys. km. Wszystko fajnie. Zadbany i w ogóle. czysty w środku, ale...

okazało się że pół auta było lakierowane :yyy: to bym przebolał bo wyglądało to na porządną robotę a pan mówił że mogę sobie sprawdzić miernikiem grubości lakieru, że nigdzie nie ma jakiś wgięć szpachlówki itd i zapewnia ze to tylko taka 2 dodatkowa warstwa bo auto było "przerysowane".

Odcień materiału na poduszce powietrznej i na kole kierownicy różniły się nieznacznie ale zauważalnie. Czy może to świadczyć o tym że poduszka wystrzeliła? To auto ma raptem 3 lata wiec nie wiem czy mogła ta osłona poduszki ot tak spłowieć na słońcu. Kierownica o dziwo nie była wytarta

Nakładki gumowe na pedały. Ciekaw jestem w jakim stanie są w waszych mercedesach?
Miło by było gdyby ktoś wrzucił zdjęcie swoich i napisał jaki ma przebieg
W moim W201 po 300 tys KM nie są nawet mocno przetarte a tamte były wręcz gładkie :/

Na co jeszcze zwrócić uwagę co mówi o prawdziwym przebiegu auta?
Od którego roku montowane są nowe zegary? (obrotomierz i prędkościomierz obok siebie, tej samej wielkości)

z góry dzięki
----------------------------------------------------------
Behru
maoam17
VIP
Posty: 77
Rejestracja: 15 paź 2008, o 14:05
VIN:
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: maoam17 »

Słuchaj bierzesz auto do serwisu mercedesa podlaczasz pod komputer(robisz diagnostyke) i Ci on pokaze rzeczywisty przebieg a nawet pamieta 5 ostatnich przeglądów...koszt 70zł...wiem bo to robiłem kilka tygodni temu....wiec nawet jak ktos zmienił licznik to i tak w pamieci przebieg pozostał
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

maoam17 pisze:Słuchaj bierzesz auto do serwisu mercedesa podlaczasz pod komputer(robisz diagnostyke) i Ci on pokaze rzeczywisty przebieg a nawet pamieta 5 ostatnich przeglądów...koszt 70zł...wiem bo to robiłem kilka tygodni temu....wiec nawet jak ktos zmienił licznik to i tak w pamieci przebieg pozostał
Dokladnie.

To ze ma troche inny odcien, nie swiadczy o tym ze poduszka wystrzelila, chodz daje duzo do myslenia. Ja mam autko z 2002 roku (jestem drugim wlascicielem), ale kolor poduszki jest taki sam co kierownicy.

A dlaczego chcesz manualna skrzynie? Automatem tez sie fajnie jezdzi.

Powodzenia w zakupie.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
behru
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2008, o 16:33
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: behru »

A nie da się obejść tej pamięci? Bo jeśli ktoś to robi nagminnieto nie przekręci tylko licznika...
Dzisiaj interfejsy na allegro do mercedesa są naprawdę niedrogie :/ a naprawdę nie chciałbym kupić auta z większym przebiegiem niż wskazuje licznik...

Diagnostyka tylko za 70zł? w ASO ? :mysli: hmm myślałem że to koszt rzędu co najmniej 200zł ale skoro 70zł to jak tylko coś naprawdę i się spodoba to pojadę z mb. Prosta zasada. Jest OK to biorę i ja płace za przegląd. Nie jest OK, płaci sprzedawca i spie***aj dziadu.

A co do manuala stare przyzwyczajenia ;) i wydaje mi się że wtedy mam większa kontrolę nad autem

Dzięki wielkie za info
----------------------------------------------------------
Behru
_tata_
VIP
Posty: 978
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:06
VIN:
Lokalizacja: ???????????/

Post autor: _tata_ »

Jeżeli auto ma trzy lata to musi być książka serwisowa ,a w niej daty przeglądów i kilometry.Jeśli książki nie ma to sprawa podejżana ,ktoś coś ma do ukrycia a przede wszystkim kilometry. Książka oczywiście nie może być made in china (najmniejszą trzcionką) . Jeżeli auto miało jakieś nieiwelkie przejścia ,to też nie powód do tragedii ,pod warunkiem ,że są kwity z serwisu mb o naprawie. Ja kiedyś miałem dwie nieznaczące kolizje przy prędkościach parkingowych .Auto zrobione w autoryzowanym serwisie ,komplet dokumentacji co było robione i przy sprzedaży klient nie brał do głowy,że auto było ,,dotknięte". Moje auto przy zakupie miało po dwóch latach 12tys i to jest wiarygodne ,ale było jeżdżone w niemczech ,a tam robi się tyle kilometrów lub więcej o ile nie jeździ nim lekarz rodzinny :haha: .
Ostatnio zmieniony 9 lis 2008, o 16:44 przez _tata_, łącznie zmieniany 1 raz.
maoam17
VIP
Posty: 77
Rejestracja: 15 paź 2008, o 14:05
VIN:
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: maoam17 »

70zł zapłacilem ale to nie bylo w ASO tylko w serwisie ktory specjalizuje sie w naprawach merca i maja do tego odpowiedni sprzęt
Ostatnio zmieniony 9 lis 2008, o 16:44 przez maoam17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

A poza tematem, ile kosztuje wlaczenie / wylaczenie jakiejs funkcji (np. swiatel ksenonowych) w ASO?
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg auta?

Post autor: Gerri »

behru pisze: jakiś inny komputer niż w liczniku?
Przebieg jest również w stacyjce.

[ Dodano: 2008-11-09, 15:29 ]
maoam17 pisze:Słuchaj bierzesz auto do serwisu mercedesa podlaczasz pod komputer(robisz diagnostyke) i Ci on pokaze rzeczywisty przebieg a nawet pamieta 5 ostatnich przeglądów.
O naiwny, naiwny, naiwny!.... (taka piosenka mi się wspomniała) :wstyd:

Otóż bierze się zestaw zegarów z jakiegoś konkretnego auta (np. z przebiegiem 100kkm) i kopiuje się całkowicie jego pamięć (czyli stan licznika, wszystkie przeglądy itp.)
Teraz bierze się w obróbkę auto przeznaczone do sprzedaży: gumuje się w nim całą zawartość pamięci licznika, i na to miejsce wprowadza się tą przygotowaną wcześniej.
WSZYSTKO ZGADZA SIĘ BEZ ZASTRZEŻEŃ :ok:
Aktualnie nikt już się nie bawi w cofanie wyłącznie licznika: wtedy można było stwierdzić malwersację po porównaniu aktualnego przebiegu z dokonanymi przeglądami.
behru
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2008, o 16:33
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: behru »

Czyli nie ma innego sposobu na sprawdzenie faktycznego przebiegu auta podłączając go o komputera? Ta pamięć o ilości km tylko w liczniku siedzi?
----------------------------------------------------------
Behru
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

behru pisze: Ta pamięć o ilości km tylko w liczniku siedzi?
CZYTAJ chłopie - CZYTAJ!!! :uee:

Kilkanaście linijek wyżej napisałem, w którym miejscu jest jeszcze przebieg!
Awatar użytkownika
mercfan
VIP
Posty: 4258
Rejestracja: 9 lut 2008, o 09:47
VIN:
Lokalizacja: Rzgów/Łódź

Post autor: mercfan »

Jakbym miał kupować to nie tyle przebieg co historia pojazdu, u nas w VW tylko to jest już skuteczne, jeżeli kupujemy z nieznanego źródła i podejrzewamy, że jest oszukany przebieg, a do tego jest w historii samochodu tylko przegląd przed sprzedażą i nic więcej to bym odpuścił sobie taki temat, przy takiej ilości samochodów dostępnych dziś na rynku na pewno znajdzie się taki który spełni nasze oczekiwania,NAJWAŻNIEJSZE, NIE KUPUJCIE ZA WSZELKĄ CENĘ I POD WPŁYWEM EMOCJI, TO NAJGORSI DORADCY...
W211 200k 2005
W203 200k 2002
W124 300D 1991
W220 S320 CDI OM613 2004
W140 S320 M104
W211 E200 WDB2110411B360552
W212 E200
Awatar użytkownika
kichcio
Użytkownik
Posty: 756
Rejestracja: 25 lut 2008, o 01:19
VIN: WDB2030451A000000
Lokalizacja: Radom

Post autor: kichcio »

maoam17 pisze:Słuchaj bierzesz auto do serwisu mercedesa podlaczasz pod komputer(robisz diagnostyke) i Ci on pokaze rzeczywisty przebieg a nawet pamieta 5 ostatnich przeglądów...koszt 70zł...wiem bo to robiłem kilka tygodni temu....wiec nawet jak ktos zmienił licznik to i tak w pamieci przebieg pozostał

Nieprawda.
Przeglady, jesli byly robione w ASO sprawdzisz.

Przebiegu w Mercedesie w ten sposob NIE SPRAWDZISZ.
maoam17
VIP
Posty: 77
Rejestracja: 15 paź 2008, o 14:05
VIN:
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: maoam17 »

opowiadasz bajki... nawet jak nie miał robionych wymian w ASO to po podmieciu do kompa tak wyskoczy jego rzeczywisty przebieg!!! nie mowimy tutaj o sprawdzeniu wymian oleju czy były robione czy nie tylko o przebiegu...wiec po podłaczeniu i zrobieniu diagnostyki wyskoczy rzeczywisty przebieg..
Awatar użytkownika
kichcio
Użytkownik
Posty: 756
Rejestracja: 25 lut 2008, o 01:19
VIN: WDB2030451A000000
Lokalizacja: Radom

Post autor: kichcio »

Czyli twierdzisz, ze jesli ktos cofnal licznik to w ASO pokaza prawdziwy przebieg.
A robiles to kiedys?
WILU
VIP
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 10:22
VIN:
Lokalizacja: z południa

Post autor: WILU »

behru pisze:Zastanawia mnie czy jest jakiś sposób żeby po ewentualnym cofnięciu licznika sprawdzić faktyczny przebieg?
Kupujesz młode auto, więc żadnego problemu z potwierdzeniem przebiegu nie ma.
Ja zrobiłem tak:
- przy pierwszych oględzinach auta wziąłem jego książkę serwisową i spisałem wszystkie przeglądy (daty i przebiegi)
- spisałem sobie nr VIN auta
- pojechałem do domu i na spokojnie wszystko sobie analizowałem
- na drugi dzień zadzwoniłem do ASO, podałem nr VIN, a Pan z serwisu grzecznie podał mi wszystkie przeglądy, naprawy, daty i przebiegi jakie moje przyszłe auto miało robione
- dla pewności zadzwoniłem jeszcze do drugiego ASO (w innym mieście) i Pan znów podał mi całą historię auta
- porównałem to co mówili Panowie z ASO z tym co jest w książce serwisowej auta - TO WŁAŚNIE MUSI SIĘ ZGADZAĆ, TYLKO WTEDY MASZ 100% PEWNOŚCI CO DO AUTENTYCZNOŚCI PRZEBIEGU

Dodam, że auto kupowałem w Polsce, a pochodziło z Niemiec. A dzwoniłem do ASO (dwa miasta) w Polsce.
Tobie radzę zrób tak samo :ok:
Jeśli 3-4 letnie auto nie ma książki to od razu wiadomo o co chodzi. Jeśli ktoś kupuje nowe auto to musi je przynajmniej przez okres gwarancyjny serwisować, żeby nie stracić tej gwarancji.
C 200 Kompressor
WDB2030451F172164
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off topic”